ردیاب ام وی ام 530 | قیمت جی پی اس MVM 530 - ردیاب آکیتا | بهترین ردیاب ام وی ام 530

اگر در دفترچه خاطرات حدود۴ الی ۵ سال به عقب باز گردیم، به نقطه عطف سال ۹۱ در بازار ارز می رسیم که باعث ۳ برابر شدن قیمت تمامی خودروها و افت کیفیت قابل توجه خودروهای تولیدی ایران خودرو و سایپا شد.در این مطلب از خصوصیات ام وی ام 530 و ردیاب ام وی ام 530 صحبت می کنیم.

این شرایط مهلک اگرچه ضربه شدید اقتصادی و قفل شدن اغلب بازارهای کشور را به دنبال داشت اما از سوی دیگر باعث رونق گرفتن بازار خودروهای چینی در کشور شد که پیشتر از آن به هیچ عنوان برای مشتری ایرانی جذاب نبودند.

در تحلیل این تحول می توان به مثلث افت کیفیت خودروهای داخلی، افزایش شدید قیمت ها و کاهش قدرت خرید مردم و هوشمندی چینی ها در عرضه خودروها با شرایط فروش اقساطی اشاره کرد.

به هرحال چینی ها موفق شدند تا در سایه تلاش همیشگی و بهره برداری هوشمندانه از شرایط جدید، سهم خود را در بازار افزایش دهند اما حالا که پنج سال از آن دوران گذشته، تا چه حد می توان نسبت به خرید خودروهای دست دوم مربوط به حدود سال های ۹۰ خوشبین بود؟

به منظور بررسی این وضعیت تصمیم گرفتیم تا به سراغ یکی از مدل های دست دوم MVM 530 با کارکردی در حدود ۵۶ هزار کیلومتر برویم که این روزها در بازه قیمتی کمتر از ۳۰ میلیون تومان قرار می گیرد.

طراحی ظاهری:

طراحی کلی خودرو به گونه ای است که در قسمت جلوی خودرو خطوط تیزی مشاهده نمیکنیم و این طراحی ملایم و آرام چهره ای شرقی را در  این خودرو را القا می کند.

طراحی مکعب مانند و بدون شیب قسمت عقب خودرو، چهره زیبایی را به خودرو نمی دهد و در کل این خودرو آنگونه که به دل مردم چین می نشیند، برای ما خوشایند نیست.در واقع طراحی خودرو به گونه ایست که انگار طراحان تنها به خط کش و پرگار دسترسی داشته اند و تصمیم گرفته اند هیچ خط منحنی و پیچیده ای را در ظاهر ام وی ام 530 به کار نگیرند.

دست گیره های در این خودرو به صورت کششی است و قاب در کاملا در داخل کابین قرار گرفته و خودرو اینگونه از دو راه معروف دزدی در ایران که معمولا ماشین های ایران خودرو قربانی این نوع دزدی ها میشوند، مصون است و برخلاف خودرویی مانند پژو ۲۰۶، لبه ای برای گرفتن و خم کردن در وجود ندارد.

رینگ های ۱۵ اینچی و کوچک بودن ابعاد لاستیکها نسبت به کل خودرو، باز هم از ناهنجاری هایی است که باعث شده چهره ی خودرو دلنشین نباشد ولی اگر پیگیر طراحی خودروهای چینی باشید احتمالا می دانید که در سال های اخیر این نقیصه شایع نیز رفع شده است.

ویژگی مثبتی که می توان به این خودرو نسبتداد، تعبیه کردن سانروف معمولی برای این خودرو است که البته این آپشن فقط در بازار عجیب ایران، نکته قابل بیانی به حساب می آید و خشنود کننده است که با مبلغی که برای این خودروی چینی می پردازیم، از قابلیت ماشین های رده ۶۵ میلیون به بالا برخوردار می شویم.

طراحی داخلی ام وی ام 530 

در فضای داخل نیز در بر همان پاشنه طراحی خارجی می چرخد، برخلاف خودروهای جدید چینی از نسل قدیمی آن ها نباید توقع طراحی زیبا و متعادل و هماهنگ را داشت. نا هماهنگی و سادگی بیش از حد طراحی داشبورد و خطوط صاف بخش میانی مربع مستطیل گونه ضبط، در ابتدا شاید نا خوشایند به نظر برسد، ولی قابل تحمل است و کیفیت متریال های استفاده شده در درون خودرو، نسبت به رقبای این ماشین در این رده قیمتی، این طراحی و نا هماهنگی را قابل تحمل تر میکند و دیگر به چشم نمی آید.

امکانات رفاهی و تجهیزات ام وی ام 530 :

کنسول دو بخشی میانی با دو دریچه هوا برای سرنشینان عقب، چرم نسبتا خوب صندلی ها، سیستم تهویه خودکار مطبوع، پخش فابریک شرکت با قابلیت خواندن سی دی و USB، دکمه های میانبر ضبط روی فرمان، دو ایربگ برای راننده و سرنشین کنار و خروجی برق ۱۲ ولت از کنسول میانی طرف سرنشین کنار راننده از دیگر موارد قابل ذکر داخل خودرو است.

از معایب داخل خودرو می توان به استفاده از نمایشگرهای پشت آمپر با جنس یکسان با سیستم تهویه مطبوع و پخش اشاره کرد که دید خوبی ندارد. در نور روز نوشته های نقش بسته بر روی آن ها را به سختی می توان دید.

با این وجود اگر بخواهیم فضای داخلی خودرو را به شکل کلی ارزیابی کنیم، می توان آن را قابل قبول دانست به خصوص شکل خاص سقف فضای زیادی را برای سرنشینان عقب ایجاد می کند.

صندلی ها نیز بسیار نرم و بزرگ انتخاب شده اند و اصلا سرنشینان را در بر نمی گیرند اما رفاه و آسایش قابل قبولی دارند.

مشخصات فنی ام وی ام 530

ام وی ام 530 از موتور ۲ لیتری ۴سیلندر ۱۶ سوپاپ با توان ۱۳۹ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه بهره می برد که این موتور می تواند این ماشین را به حداکثر سرعت ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت برساند.

این خودرو از جعبه دنده دستی ۵ دنده برخوردار است که گشتاور تولیدی  ۱۸۲ نیوتن متر در۴۳۰۰ تا ۴۵۰۰ دور در دقیقه را به ارمغان می آورد.

شتاب صفر تا صد این خودرو طی تست های انجام شده در شرایط غیر استاندارد ۱۴ الی ۱۵ ثانیه بود که برای این حجم موتور و توان خروجی قابل قبول است و MVM 530 را در ردیف سایر سدان های بازار قرار می دهد.

تجربه رانندگی ام وی ام 530

ابتدا که پشت فرمان خودرو بنشینید، فرمان خوش دست وفضای بزرگ کابین نظر شما را جلب میکند، استارت نرم خودرو باعث می شود در دور موتورهای پایین صدای زیادی داخل کابین احساس نشنوید، اما در دور موتور های بالا صدای زیادی در داخل کابین شنیده می شود و اگر اهل رانندگی اسپرت و هیجانی باشید می توانید حجم صدا را آزار دهنده توصیف کنید.

دنده به نرمی جا می خورد، ولی طرز قرار گیری دنده ها در جعبه دنده، در ابتدا که قلق قرار گیری آن دستتان نباشد، شما را در تعویض دنده ها دچار مشکل می کند.

نکته اصلی دنده ها در جعبه دنده های مورد استفاده در ام وی ام آن است که بر خلاف گیربکس اکثر خودروهای جدید، دنده ها بسیار سبک در نظر گرفته شده اند و این موضوع بر روی شتاب ثانویه و کشش خودرو تاثیر منفی می گذارد. وجه دیگر این مشکل در مسافرت های خانوادگی خود را نشان می دهد، جایی که ممکن است ماشین در سربالایی های تند کم بیاورد.

البته دیدگاه مهندسان چینی، کاهش مصرف سوخت به واسطه استفاده از دنده های سبک تر بوده است که ممکن است در شرایط جاده های کم ارتفاع و اصطلاحا کفی چین راه حل درستی باشد اما برای مواجه با مسیرهای کوهستانی ایران، این مشکل باعث می شود که رانندگان ناچار به فشار آوردن بر روی پیشرانه و رانندگی با دور موتورهای بالا باشند که احساسی از آسیب زدن به خودرو را به راننده و سرنشینان القا می کند.

سیستم تعلیق MVM 530 در جلو از نوع مک فرسون و در عقب از نوع اتصالات چندگانه است و عملکرد آنها به قدری نرم است که می توان گفت بر روی هندلینگ تاثیر منفی گذاشته اند و در مدل های اولیه ۵۳۰ برخی از مالکین ناچار به تعویض کمک فنرها می شدند تا از شدت بازی و ناپایداری خودرو کاسته شود، ترمز های استفاده شده در هر چهار چرخ دیسکی هستند و عملکرد آنها قابل قبول و مورد اطمینان به نظر می رسد.

فرمان خودرو با اینکه برقی نیست، ولی خیلی نرم و بی حس عمل میکند و البته باید توجه کنید و در سرعت های بالا احتیاط کنید که این عملکرد خوب تعلیق و نرمی فرمان باعث بروز حادثه نشود چرا که فرمان در سرعت های بالا بیش از حد تیز و سبک عمل می کند. جرا که MVM 530 از تکنولوژی سفت کننده فرمان در سرعت های بالا بی بهره است.

عملکرد پدال های گاز و ترمز و کلاچ مناسب است و تنها ایراد را می توان در بالا بودن پدال کلاچ و بلندی فاصله بین تعویض دنده ها دانست، به نوعی که دست شما باید فاصله زیادی را برای تغییر دنده از ۱ به ۲ و …طی کند.

MVM 530 دید اطراف خوبی را دارد ولیکن دید پشت سر ممکن است به واسطه بالا بودن ارتفاع صندوق عقب کمی مشکل ساز باشد.

ام وی ام 530 بخریم یا نه؟

ام وی ام ۵۳۰ از ابتدای ورودش که مدل های ۱۳۸۹ به حساب می آیند تا سال ۱۳۹۴ در بازار عرضه می شد و حالا نیز جای خود را به مدل ۵۵۰ داده است. اما حالا می توان MVM 530 را در انواع مختلف کارکرده و صفر در بازه قیمتی ۲۲ تا ۴۰ میلیون تومان در بازار خریداری کرد.

به طور کلی می توان گفت که خرید ۵۳۰ دست دوم با توجه به افت قیمت زیاد و قیمت مناسبش در بازار دست دوم ریسک چندانی به همراه ندارد و حتی فراوانی قطعات یدکی نیز به نسبت مناسب است، اما ظاهرا کیفیت خدمات دهی شرکت مدیران خودرو در تمامی شهر ها یکسان نیست و از این رو توصیه می کنیم.

در واقع می توان گفت که متاسفانه خودروسازان داخلی با بی تدبیری عرصه را به رقبای چینی واگذار کرده اند و شرکت هایی مانند مدیران خودرو نیز با درس گرفتن از مشکلات سال های اول خود، در عین عرضه خودروهای پیشرفته تر و زیباتر، با حرکتی رو به جلو و پیوسته به سمت تامین رضایت مالکین گام بر می دارند.

بهترین ردیاب خودرو کدام است

چرا آکیتا بهترین ردیاب ام وی ام 530 است؟

شرکت ردیاب خودرو آکیتا یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه تولید بهترین ردیاب خودرو است. این شرکت در سال 1396 آغاز به کار کرده و در زمینه تولید انواع ردیاب‌ها و خدمات ردیابی خودرو، ردیاب موتور سیکلت، ردیاب انسان و ناوگان حمل و نقل فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت با پشتیبانی حرفه‌ای و سخت افزار های بسیار با کیفیت در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد. مهم‌ترین مزیت‌های این جی پی اس در ادامه معرفی شده‌اند:

  • ردیاب‌های  GPS خودرو آکیتا برای انواع خودرو ایرانی و خارجی، موتورسیکلت، کامیون و اتوبوس مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • ترکر ام وی ام 530  دارای امکانات بسیار عالی بوده و از اپلیکیشن‌های اندروید، iOS و نسخه تحت وب پشتیبانی می کند. از این رو انتخابی بسیار مناسب برای شما می‌باشد.
  • تمام امکانات جی پی اس ام وی ام 530 و بخش‌های مختلف دستگاه تست‌های متعددی را پشت سر گذاشته و تاییدیه‌های لازم از جمله تاییدیه سازمان تنظیمات مقررات و ارتباطات رادیویی را دریافت کرده‌اند.
  • این دستگاه برای اولین بار در ایران از چهار روش GPS، GLONASS، BeiDou و COMPASS برای ردیاب ام وی ام 530 مورد نظر شما استفاده می‌کند.
  • استفاده از تراشه شرکت مدیاتک که به صورت اختصاصی برای این ردیاب‌ها طراحی شده، باتری 300 میلی آمپری و روش ذخیره نیروی خاص استفاده شده در این دستگاه، پایداری دستگاه را به شدت افزایش داده است.

خاموش کردن ماشین از راه دور

با وجود دزدگیر چه نیازی به ردیاب های آکیتا روی  ام وی ام 530  هست؟

اگر سارق دزدگیر شما را غیرفعال کند و یا خودرو شما را توسط جرثقیل جابجا کند راهی برای پیدا کردن خودروتان ندارید. پیشرفته ترین دزدگیر ها نیز بردی بیشتر از 1500 متر ندارند و از دسترس خارج می شوند. همچنین دزدگیر ها به دلایل فنی زیر جعبه فرمان نصب می شوند محلی که سارقان به آن دسترسی دارند و به سرعت دزدگیر را قطع می کنند. ضمن اینکه ردیاب امکانات دیگری از جمله هشدار سرعت غیرمجاز،هشدار دزدیدن باطری خودرو، خاموش کردن خودرو از راه دور،هشدار ورود و خروج از دیواره جغرافیایی و… را برای شما به ارمغان می آورد.

یهترین ردیاب خودرو و موتور

تفاوت  ردیاب ام وی ام 530 آکیتا با ردیاب های دیگر در چیست؟

ردیاب ماهواره ای آکیتا سه ویژگی را برای ردیاب های خود مدنظر قرار داده، نرم افزار کاربردی، سخت افزار پرقدرت و خدمات پس از فروش حرفه ای مانند گارانتی تعویض. ردیاب های زیادی در بازار وجود دارند که با دروغ های تبلیغاتی قصد فریب کاربران را دارند. برند آکیتا با صداقت هر چه تمام و با احترام به حقوق مشتریان سعی در ارائه محصولی با کیفیت بالا را دارد.

برای داشتن یک ردیاب حرفه ای ظرفیت باتری، چیپست مورد استفاده و کیفیت قطعات روی برد اهمیت بالایی دارد به همین دلیل آکیتا محصولی با کیفیت بسیار بالا ارائه کرده که تجربه بسیار جذابی را برای کاربران ایجاد کند. با توجه به مشکلاتی که پس از خرید ردیاب های ارزان با آنها مواجه خواهید شد حتی ارزش خرید رایگان را ندارند و تجربه بسیار بدی از ردیاب خودرو را برای شما به یادگار خواهند گذاشت.

با خرید ردیاب آکیتا و نصب آن بر روی ردیاب ام وی ام 530  خود نگرانی بابت سرقت آن نداشته باشید. همچنین با استفاده از بخش دموی ردیاب آکیتا قبل از خرید امکانات آکیتا را تست کنید. می توانید در صورت هر گونه سوال با تیم پشتیبانی آکیتا در ارتباط باشید.

مطلب قبل را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ردیاب ام وی ام 110s | قیمت جی پی اس MVM 110 S
ردیاب رنو داستر | قیمت جی پی اس رنو داستر