ردیاب جک جی5 | قیمت جی پی اس جک j5 - ردیاب آکیتا | بهترین ردیاب جک جی5

متاسفانه یا خوشبختانه این روزها انواع و اقسام خودروهای هزار طرح‌و‌نقش چینی در بازار کشورمان حضور دارند. چینی ها در فراغ ناشی از عدم حضور محصولات شرکت‌های خودروسازی معتبر بین المللی، عرصه را برای پیشتازی در بازار تشنه ایران کاملا فراخ و گسترده یافته‌اند.در این مطلب از خصوصیات جک جی5 و ردیاب جک جی5 صحبت می کنیم.

چینی‌ها همواره سه عامل مهم را در جذب مشتری ایرانی مد نظر خود قرار داده‌اند. این سه عامل عبارتند از: قیمت ارزان‌تر، زیبایی ظاهری و تجهیزات (آپشن ها)؛ دقیقا سه فاکتور مهمی که مشتریان ایرانی را نسبت به محصولات دمُده داخلی دلزده کرده و آنها را به سوی محصولات چینی سوق داده است.

کمپانی چینی جِی اِی سی نیز یکی از شرکت‌هایی است که توانسته پس از چند سال جای پای خود را در بازار خودروی کشور تثبیت نماید و با ارائه دو تا سه محصول نسبتا محبوب، اعتماد نسبی مشتریان ایرانی را که از محصولات داخلی خسته شده‌اند، نسبت به خود جلب نماید.

جک (جی ای سی) جی۵ اولین محصول جک است که توسط شرکت کرمان موتور به عنوان نماینده رسمی کمپانی جی ای سی در ایران، وارد کشور شد و پس از مدت نه چندان طولانی توانست جایگاه نسبتا مطلوبی را برای خودش در بازار ایران فراهم نماید.

اینک جک جی5 یکی از شناخته شده ترین محصولات کمپانی جی ای سی در ایران است و ما قصد داریم تا این خودرو را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و جنبه های مختلف آن را به اطلاع شما عزیزان برسانیم. پس در ادامه با دیجیاتو همراه شوید تا باهم به کنکاش در عرصه جک جی۵ بپردازیم.

طراحی ظاهری و بدنه جک جی5

طراحی ظاهری جک جی5 به گونه‌ای است که می‌تواند به راحتی مشتریان ایرانی را قانع نماید. به ویژه ماه های نخستی که این خودرو وارد بازار ایران شده بود، در قیاس با سدان‌های از مد افتاده داخلی کاملا زیبا جلوه نموده و نوید یک موفقیت کامل را می‌داد که البته با استقبال مشتریان نیز مواجه شد.

جک جی5 در شرکت پنین فارینا ایتالیا طراحی شده و با توجه به آنکه چند سالی از طراحی اولیه آن می‌گذرد، در قیاس با خودروهای پرزرق و برق چینی و غیر چینی امروزی، بسیار ساده اما موقر به نظر می‌رسد.

نمای روبروی جک جی5 نمایانگر چراغ‌های بزرگ و نسبتا کشیده است که دو جناح بالایی چهره جک جی5 را به تسخیر خود در آورده‌اند. جلو پنجره کشیده شبه-چهارضلعی با پهنای نه چندان زیاد، فضای بین دو چراغ جلو را پر کرده و نماد ستاره جک به همراه دو نوار کرومی در وسط آن قابل مشاهده است.

یک ورودی هوا با زمینه مشکی رنگ در بخش میانه پایینی سپر جلو حضور دارد که نسبت به سایر قسمت های سپر اندکی در فرورفتگی قرار گرفته و لبخند چهره جی۵ را نمایان می‌سازد. جایگاه مه شکن ها نیز در جناحین پایین سپر به همراه تزئینات کروم که در زمینه سیاه رنگ کاملا نمایان هستند، تعبیه شده است.

به طور کلی نمای روبروی جک جی5 با توجه به عدم ارائه نسخه فیس لیفت این خودرو در ایران، نسبتا قدیمی به نظر رسیده و تقریبا به هیچ وجه، حس جسارت و هیجان انگیز بودن را به بیننده القا نمی‌نماید.

البته با توجه به مصارف خانوادگی این خودروی سدان چندان هم نمی‌توان از چهره جک جی5 ایراد گرفت و می‌شود گفت که چهره معقول و قابل قبولی دارد. نمای کناری جک جی5 از طراحی دلنشینی برخوردار شده است و از این زاویه، شیب ستون‌های A و C تقریبا به یک اندازه احساس می‌شوند.

فریم پنجره‌ها سایز مناسبی داشته و ضلع پایین آن با روکش کرومی پوشش داده شده و انتهای عقبی آن به طرز زیبایی به سمت بالا مورب شده است.

به جهت کاهش سادگی نمای کناری و افزایش حس جسارت در این بخش، یک خط حجمی شانه‌ای از درب صندوق عقب در امتداد دستگیره درب‌ها، با شیب ملایم تا قوس گلگیر جلو ادامه یافته است. سایز چرخ‌ها نیز متناسب با ابعاد کلی اتاق به نظر می‌رسد.

نمای پشت جک جی5 در کمال سادگی طراحی شده است. دو عدد چراغ قرمز-سفید رنگ با ظاهری که بی شباهت به فرم برگ درخت نیست، در دو طرف ناحیه بالایی نمای پشتی جک جی۵ جا خوش کرده‌اند.

یک نوار نسبتا پهن کرومی نیز آن دو را به یکدیگر پیوند داده و پلاک در بخش تحتانی این نوار جای داده شده است. سپر عقب سایز بزرگی داشته و چندین سنسور دنده عقب بر روی آن به چشم می‌خورد. یک قطعه دیفیوزر مانند که حاوی چراغ قرمز رنگ مه شکن عقب است نیز بخش تحتانی سپر را به تسخیر خود در آورده است.

به طور کلی ظاهر جک جی5 با توجه به طراحی نسبتا قدیمی‌تر و عدم ارائه نسخه فیس لیفت آن به بازار ایران، چهره چندان خاص و متمایزی نداشته و تا حدودی قدیمی جلوه می‌کند اما با توجه به رنج قیمت و سلیقه مشتریان ایرانی با بنیه مالی ضعیف‌تر، از سادگی دلپذیری برخوردار بوده و می توان گفت که زیبایی آن بیشتر در سادگی‌اش نهفته است.

ابعاد بدنه جک جی5 به شرح زیر است:

طول: ۴۵۹۰ میلی‌متر، عرض: ۱۷۶۵ میلی‌متر، ارتفاع: ۱۴۶۵ میلی‌متر، فاصله دو محور: ۲۷۱۰ میلی‌متر، وزن (مدل اتوماتیک): ۱۳۵۵ کیلوگرم، وزن(مدل دستی): ۱۳۱۵ کیلوگرم

طراحی داخلی و کابین جک جی5

با ورود به فضای داخلی جک جی5 متوجه متریال نسبتا ارزان قیمت به کار رفته در فضای داخلی و بخش داشبورد خودرو خواهید شد. تزئینات داخلی شامل پلاستیک پیانو بلک بوده که بر روی نوار طولی و کنسول میانی داشبورد قابل مشاهده است.

کنسول میانی فاقد صفحه نمایشگر لمسی است و در عوض انبوهی از دکمه‌ها و کلیدهای مختلف اعم از کنترلرهای سیستم صوتی و تهویه مطبوع بر روی آن به چشم می‌خورد. غربیلک فرمان شمایل آشنایی داشته و در دیگر محصولات جک حاضر در ایران نیز به فرمی مشابه به کار گرفته شده‌است.

دریچه‌های تهویه میانی با فرم ذوزنقه مانند خود چندان زیبا به نظر نمی‌رسند و دو دریچه دایره‌ای شکل جانبی با حواشی کرومی رنگ از چهره ساده اما دلنشین تری برخوردار هستند.

پنل کیلومتر شمار پشت غربیلک فرمان که به سه ناحیه جداگانه تقسیم شده، نمای تقریبا اسپرتی دارد. به ویژه که عقربه سرعت شمار با ابعاد بزرگتر در وسط قرار داشته و سایر نشانگرها از قبیل دور موتور و نشانگر سوخت به همراه دمای موتور در دو طرف آن جای داده شده‌اند.

صندلی‌ها با روکش شبه چرمی پوشیده شده‌اند اما چندان خوش فرم نبوده و به طور کامل و مطلوب بدن را در بر نمی‌گیرند. جک جی5 از نظر گنجایش فضای کابین مشکل خاصی ندارد؛ به ویژه در ردیف عقب فضای کافی برای سرنشینان وجود داشته و از این جهت رفاه سرنشینان عقب به طرز مطلوبی تامین می‌گردد.

همچنین حجم فضای صندوق عقب جک جی5 در حدود ۴۳۰ لیتر است که می‌تواند پاسخگوی نیازهای خانواده‌های ایرانی باشد. به طور کلی کیفیت فضای داخلی جک جی5 با توجه به قیمت آن تقریبا متناسب به نظر رسیده و می تواند جوابگوی سلایق مختلف مشتریان ایرانی باشد. البته فقدان صفحه نمایشگر لمسی در کابین جک جی5 یکی از کمبودهای عمده آن محسوب می شود.

تجهیزات و امکانات جک جی5

 • کیسه هوای راننده و سرنشین جلو
 • صندلی جلو با قابلیت تنظیم در ۸ جهت
 • تنظیم دستی پشت سری
 • سیستم کنترل باد لاستیک ها TPMS
 • کنترل سیستم پخش روی غربیلک فرمان
 • سیستم خنک کننده روغن گیربکس اتوماتیک
 • کمربند ایمنی سرنشینان جلو پیش کشنده
 • کمربند ایمنی سرنشینان عقب
 • کمربند ایمنی با تنظیم ارتفاع
 • سیستم ضد سرقت
 • قفل ایمنی کودک
 • ترمز ABS و EBD
 • چراغ مه شکن جلو و عقب
 • چراغ خطر لادری (چهار درب)
 • رینگ اسپورت آلومینیومی
 • چراغ جلو و عقب هالوژن
 • شیششه بالابر جلو و عقب برقی
 • آینه جانبی برقی
 • صندلی و روکش فرمان چرمی
 • سیستم رادیو پخش MP3/CD/USB با ۴ باند
 • تنظیم نور صفحه کیلومتر
 • آنتن شیشه ای
 • آینه جانبی دارای گرمکن
 • تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو
 • فرمان هیدرولیک با قابلیت تنظیم ارتفاع
 • سیستم تهویه مطبوع خودکار
 • گرمکن شیشه عقب
 • سنسور دنده عقب

مشخصات فنی و قوای محرکه جک جی5

جک جی5 در کشورمان به دو نوع سیستم پیشران مجهز شده است. یکی از این سیستمها شامل موتور ۱۸۳۴ سی‌سی ۴ سیلندر با قدرت ۱۴۰ اسب بخار است که بیشینه قدرت آن در دور موتور ۶۵۰۰ پدیدار می‌شود. همچنین گشتاور حاصل از آن به ۱۶۵ نیوتن متر می‌رسد که در دور موتور ۵۰۰۰rpm به اوج خود می‌رسد.

انتقال دهنده نیروی این پیشرانه ۱.۸ لیتری، یک گیربکس چهار سرعته اتوماتیک است که دارای قابلیت تیپ ترونیک (تعویض دستی) نیز هست.

پیشرانه دیگری که در خط تولید جک جی۵ یافت می‌شود از نوع ۱.۵ لیتری چهار سیلندر بوده و دارای توان خروجی معادل ۱۱۱ اسب بخار است. حداکثر گشتاور حاصل از آن نیز معادل ۱۴۶ نیوتن متر است. بیشینه توان خروجی و گشتاور این موتور در دورهای ۵۵۰۰ و ۴۰۰۰ ظاهر خواهند شد. وظیفه انتقال نیروی این پیشرانه به یک گیربکس ۵ سرعته دستی سپرده شده است.

سیستم تعلیق این خودرو در جلو از نوع فنر حلقوی با ستون مک فرسون و در بخش عقب از گونه فنر حلقوی و اتصال جناقی دوبل مستقل است. همچنین  ترمزهای جی۵ در جلو از نوع دیسکی دو جداره با قابلیت تهویه و خنک شونده و عقب به صورت دیسکی – مجهز به ترمز ضد قفل (A.B.S) چهار کاناله هستند.

میزان مصرف سوخت مدل اتوماتیک در حدود ۱۱.۲ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر در سطح شهر و ۹.۳ واحد در جاده برآورد می‌شود. مصرف سوخت نمونه ۱.۵ لیتری نیز به صورت ترکیبی در حدود ۶.۵ لیتر بر ۱۰۰ کیلومتر برآورد می‌شود. گنجایش مخزن سوخت جک جی۵ در حدود ۵۵ لیتر بوده و بیشینه سرعت آن به ۱۷۵ کیلومتربرساعت می‌رسد.

رقبا و محصولات مشابه جک جی5

جک جی5 در بازار ایران بایستی عزم خود را برای رقابت با محصولاتی نظیر: بسترن B30، آریزو۵ تنفس طبیعی، MVM550، دنا پلاس توربو، بی وای دی F3 برلیانس H330 به رقابت بپردازد.

ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب‌ها وسایل الکترونیکی کوچکی هستند که با یک عدد سیم کارت فعال شده و به کمک آن می‌توانید از محل خودرو خود آگاه شوید. این وسیله مشابه جی پی اس خودرو اما بسیار کاربردی تر بوده است  و در سایز کوچک طراحی و ساخته می‌شوند. این وسیله در بخش‌های مختلف خودرو از جمله درب، سقف، داخل داشبورد و محل‌های دیگر قرار می‌گیرند. برخی ردیاب‌ها به وسیله سیم کشی متصل شده و برخی دیگر نیز به صورت بیسیم هستند. این وسیله به صورت‌های مختلف تنظیم شده و می‌تواند با هر بار باز شدن درب خودرو به صاحب خودرو هشدار دهد.

برای نصب ردیاب جک جی5 کارا  باید یک عدد سیم کارت بر روی آن نصب شود. ردیاب پیکاپ فوتون را به برق خودرو وصل کرده تا فعال شود. از این طریق در هر لحظه موقعیت جغرافیایی خودرو را برای صاحب خودرو ارسال می‌کند. صاحب خودرو در هر لحظه به صورت آنلاین خودرو خود را ردیابی می‌کند.

جی پی اس آکیتا بهترین ردیاب جک جی5

شرکت ردیاب خودرو آکیتا یکی از شرکت‌های بسیار معتبر در زمینه تولید بهترین ردیاب خودرو است. این شرکت در سال 1396 آغاز به کار کرده و در زمینه تولید انواع ردیاب‌ها و خدمات ردیابی خودرو، ردیاب موتور سیکلت، ردیاب انسان و ناوگان حمل و نقل فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت با پشتیبانی حرفه‌ای و سخت افزار های بسیار با کیفیت در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد. ردیاب آکیتا از بهترین و کاربردی‌ترین ردیاب‌های موجود در بازار می‌باشد. مهم‌ترین مزیت‌های این ردیاب در ادامه معرفی شده‌اند:

 • ردیاب‌های خودرو آکیتا برای انواع خودرو ایرانی و خارجی، موتورسیکلت، کامیون و اتوبوس مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • ردیاب جک جی5  آکیتا دارای امکانات بسیار عالی بوده و از اپلیکیشن‌های اندروید، iOS و نسخه تحت وب پشتیبانی می کند. از این رو انتخابی بسیار مناسب برای شما می‌باشد.
 • تمام امکانات ردیاب جک جی5 کارا و بخش‌های مختلف دستگاه تست‌های متعددی را پشت سر گذاشته و تاییدیه‌های لازم از جمله تاییدیه سازمان تنظیمات مقررات و ارتباطات رادیویی را دریافت کرده‌اند.
 • این دستگاه برای اولین بار در ایران از چهار روش GPS، GLONASS، BeiDou و COMPASS برای ردیاب جک جی5 مورد نظر شما استفاده می‌کند.
 • استفاده از تراشه شرکت مدیاتک که به صورت اختصاصی برای این ردیاب‌ها طراحی شده، باتری 300 میلی آمپری و روش ذخیره نیروی خاص استفاده شده در این دستگاه، پایداری دستگاه را به شدت افزایش داده است.برای ماشین هایی که از ردیاب جک جی5 استفاده می کنند.

آکیتا با بهره مندی از دانش و تخصص جوانان ایرانی و  با در کنار هم قرار دادن سخت افزار، نرم افزار و طراحی بسیار پیشرفته محصولی کاملا کاربردی و با کیفیت تولید کرده و رضایت کاربران خود را جلب کند. با خرید ردیاب آکیتا و نصب آن بر روی ردیاب جک جی5 خود نگرانی بابت سرقت آن نداشته باشید. همچنین با استفاده از بخش دموی ردیاب آکیتا قبل از خرید امکانات آکیتا را تست کنید. می توانید در صورت هر گونه سوال با تیم پشتیبانی آکیتا در ارتباط باشید. برای گرفتن نمایندگی بر روی اینجا کلیک کنید.

وبلاگ مارا دنبال کنید.

مطلب قبل را هم از دست ندهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ردیاب جک S3 | قیمت جی پی اس جک اس 3
ردیاب جک S5 | قیمت جی پی اس جک اس 5