ردیاب سمند سورن | قیمت ردیاب سمند سورن - ردیاب آکیتا | بهترین ردیاب سمند سورن

سورِن مدل تغییر شکل یافتهٔ سمند معمولی X7 و سمند LX است. این خودرو نخستین بار در ۱۸ بهمن ۱۳۸۵ه‍.ش توسط گروه صنعتی ایران خودرو رونمایی شد (دو سال پس از ارائه سمند معمولی توسط ایران خودرو). سورِن به معنای دلیر و نام یکی خاندان‌های کهن ایرانی هستش. تفاوت ظاهری این خودرو با سمند معمولی، طراحی بیرونی بدنه و آپشن‌ها قابل سفارش داشبورد جدید بودو اینکه  ستون فرمان تلسکوپیست که در صورت تصادف از داخل جمع شده و مانع از آسیب دیدن راننده می‌شوند، کمتر وارد شدن صدا موتور به داخل اتاق یکی دیگر از آپشن ها بود ، داشتن ۲ ایربگ در سورن معمولی و دو ایربگ در مدل ELX، تنظیم گودی کمر صندلی‌ها جلو علاوه بر ۵ تنظیم دیگر موجود در مدل LX، تنظیم نور چراغ‌ها جلو توسط کلید از داخل، تنظیم مقدار نور صفحه کیلومتر و داشبورد، سامانه تهویه مطبوع خودکار، صندلی‌ها مدل سریر، تیوتر بلندگوها جلو، بدنه نسبت به سمند معمولی تقویت شده بود ، چراغ‌های عقب LED، آیینه‌های بغلی مجهز به راهنمایLED، سنسور دنده عقب داشته، مجهز به چراغ‌های مه‌شکن جلو و عقب و…، ترمز ABS مجهز به EBD و حداقل داشتن تمام امکانات سمند LX هستش .در ادامه در این مطلب از خصوصیت سمند سورن و ردیاب سمند سورن صحبت می کنیم.

طراحی کابین تفاوت‌هایی با سمند معمولی دارد و چیدمان قسمت مرکزی کنسول جلو تغییر کرده و بیشتر ادوات کابین در قابی عمودی قرار گرفته‌است. رنگ‌بندی تیره کابین نیز زیبا و همه پسند شده است. می‌توان کیفیت کابین را در رده متوسطی ارزیابی کرد. فضای کابین و صندوق بار سمند نیز برای همه ثابت شده و کاملاً به درد استفاده خانوادگی و سفرهای چندنفره می‌خورد.

وزن سورن تیپ یک هزار و ۲۲۰ کیلوگرم، طول آن ۴ و نیم متر، عرض آن ۱/۷ متر و ارتفاع آن ۱/۴ متر است و ظرفیت صندوق عقب این خودرو ۵۰۰ لیتر بوده. موتور سورن تیپ یک XU7JPL۳ بوده و دارای ۴ سیلندر شده. حجم موتور این خودرو هزار و۷۶۱ سی سی و حداکثر توان آن۱۰۰ اسب بخار است و ماکزیمم گشتاور آن ۱۵۳ نیوتن بر متر بوده. رینگهای این خودرو آلومینیمی و قالپاقی۱۵ اینچ (مانند C1  L90 زانتیا و پارس ELXو 405)

مدل‌های مختلف سورن

 • سورن MUX (مالتی پلکس)
این مدل با داشبورد سمند معمولی مالتی پلکس با دو کد زیر عرضه می‌شد
 1. ۵۵۴۰۵: رینگ آلومینیومی (قیمت تقریبی در خرداد ۹۲، ۲۸ میلیون و پانصد هزار تومان)
 2. ۵۵۴۱۱:رینگ فولادی (قیمت تقریبی در خرداد ۹۲، ۲۶ میلیون و پانصد هزار تومان)
 • سورن ELX (ئی‌ال‌ایکس)
این مدل با موتور L3 (حجم ۱۷۶۱ سی‌سی) با دو کیسه هوا کدهای زیر عرضه می‌شد
 1. ۵۵۴۰۶: رینگ آلومینیومی با تریم خاکستری (قیمت تقریبی در خرداد ۹۲، ۳۰ میلیون و پانصد هزار تومان)
 2. ۵۵۴۰۹:رینگ فولادی با تریم خاکستری (قیمت تقریبی در خرداد ۹۲، ۲۸ میلیون و پانصد هزار تومان)
 3. ۵۵۴۰۴:رینگ آلومینیومی با تریم بژ (قیمت تقریبی در خرداد ۹۲، ۳۰ میلیون و پانصد هزار تومان)
 • سورن ئی‌ال‌ایکس EF7 (ئی‌ال‌ایکس با موتور ملی)
این مدل با موتور EF7 (حجم ۱۶۴۵ سی‌سی) با دو کیسه هوا با کدهای زیر عرضه می‌شد
 1. ۵۷۵۰۱: رینگ آلومینیومی با تریم خاکستری (قیمت تقریبی در خرداد ۹۲، ۳۲ میلیون تومان)
 2. ۵۷۵۰۳ :رینگ فولادی با تریم خاکستری (قیمت تقریبی در خرداد ۹۲، ۳۰ میلیون تومان)
 3. ۵۷۵۰۵ :رینگ آلومینیومی با تریم بژ (قیمت تقریبی در خرداد ۹۲، ۳۲ میلیون تومان)
 4. ۵۷۵۰۶ :رینگ فولادی با تریم بژ (قیمت تقریبی در خرداد ۹۲، ۳۰ میلیون تومان)
 • سورن ئی‌ال‌ایکس EF7 با استاندارد یورو ۴ (ئی‌ال‌ایکس با موتور ملی)
این مدل با موتور EF7 (حجم ۱۶۴۵ سی‌سی) با دو کیسه هوا با سامانه تهویه مطبوع خودکار. ترمز۴چرخ دیسکی باABS و EBD. ایموبلایزر با کدهای زیر عرضه می‌شود
 1. ۵۷۵۰۷: رینگ آلومینیومی (قیمت تقریبی در شهریور ۹۲ ،۳۶ میلیون تومان)
 2. ۵۷۵۱۱
 • سورن ئی‌ال‌ایکس EF7 توربوشارژر (ئی‌ال‌ایکس با EF7 TC)
این نسخه به یک توربوشارژر مجهز شده‌است. این پیشرانه ۱٫۷ لیتری توان تولید ۱۵۵ اسب بخار قدرت را دارد که تقریباً با قدرت یک مزدا ۳ با موتور ۲ لیتری برابر است. هم چنین گشتاور تولیدشده نیز ۲۱۵ نیوتن متر است. شتاب‌گیری سورن توربو در دنده یک و از دور ۲۰۰۰ به بعد، رنگ و بوی متفاوتی با سمند معمولی دارد. چرا که توربو از دور ۲۲۰۰ وارد مدار می‌شود. البته در سربالایی‌ها شاهد کمی افت کشش هستیم و برای استفاده از حداکثر قدرت، موتور باید در دور بالا نگه داشته شود. قطعات این پیشرانه توربو نسبت به یک EF7 عادی مورد بهینه‌سازی قرار گرفته و بازطراحی شده‌است. هم چنین پیشرانه با توجه به کیفیت سوخت کشور طراحی شده تا درگیر مشکل‌هایی که خودروهای توربو با بنزین بی کیفیت دارند (ناک زدن و خودسوزی) نشود. افزون بر اینها تغییراتی در ضرایب دنده‌ها داده شده و سامانه ترمز نیز مورد بازنگری قرار گرفته‌است؛ ولی با این حال که ایران خودرو ادعا می‌کند سامانه توربو این ماشین سازگار با بنزین بی کیفیت است و برخی مشخصات موتوری نسبت به EF7 معمولی نظیر رینگ پیستون‌ها و نسبت تراکم تغییر کرده ولی هنوز مشکلاتی از قبیل مشکلات منیفولد، مشکل آسیب به پره‌های توربو و همچنین روغن ریزی از شفت آن در کارکردهای پایین در این خودرو مشاهده می‌شود به علاوه بوست توربو علی‌رغم توان بیشتر پیشرانه روی PSI 5.5 قرار گرفته تا ضرایب اطمینان بیشتر و استهلاک پیشرانه کم‌تر شود. این خودرو در کلاس‌های زیر عرضه می‌شود.
 1. ۵۸۲۰۲: رینگ آلومینیومی
 • سورن پلاس (فیس‌لیفت سورن)
سورن پلاس با آپشن‌هایی هم‌چون سایر محصولاتی که در بازار وجود دارند، سامانه تهویه هوای مطبوع اتومات به بازار عرضه شده‌است. شیشه‌های تمامی درب‌های آن از قابلیت تنظیم برقی برخوردارند و همراه با آن‌ها، گرم‌کن نیز تعبیه شده‌است. آینه‌های سورن پلاس، تاشو و دارای قابلیت تنظیم برقی هستند. صندلی‌های جلو در این خودرو می‌توانند از طریق تنظیم برقی، روی ۲ حالت مختلف و به شیوه دستی، روی ۴ حالت مختلف تنظیم شوند. سامانه پخش رادیو، همراه با پورت USB و AUX و قابلیت اتصال به بلوتوث نیز از دیگر امکانات و آپشن‌های سورن پلاس هستند.

ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب‌ها وسایل الکترونیکی کوچکی هستند که با یک عدد سیم کارت فعال شده و به کمک آن می‌توانید از محل خودرو خود آگاه شوید. این وسیله مشابه جی پی اس خودرو اما بسیار کاربردی تر بوده است  و در سایز کوچک طراحی و ساخته می‌شوند. این وسیله در بخش‌های مختلف خودرو از جمله درب، سقف، داخل داشبورد و محل‌های دیگر قرار می‌گیرند. برخی ردیاب‌ها به وسیله سیم کشی متصل شده و برخی دیگر نیز به صورت بیسیم هستند. این وسیله به صورت‌های مختلف تنظیم شده و می‌تواند با هر بار باز شدن درب خودرو به صاحب خودرو هشدار دهد.

برای نصب ردیاب باید یک عدد سیم کارت بر روی آن نصب شود. ردیاب را به برق خودرو وصل کرده تا فعال شود. از این طریق در هر لحظه موقعیت جغرافیایی خودرو را برای صاحب خودرو ارسال می‌کند. صاحب خودرو در هر لحظه به صورت آنلاین خودرو خود را ردیابی می‌کند.

ردیاب آکیتا بهترین ردیاب سمند سورن

شرکت ردیاب خودرو آکیتا یکی از شرکت‌های بسیار معتبر در زمینه تولید بهترین ردیاب خودرو است. این شرکت در سال 1396 آغاز به کار کرده و در زمینه تولید انواع ردیاب‌ها و خدمات ردیابی خودرو، ردیاب موتور سیکلت، ردیاب انسان و ناوگان حمل و نقل فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت با پشتیبانی حرفه‌ای و سخت افزار های بسیار با کیفیت در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد. ردیاب آکیتا از بهترین و کاربردی‌ترین ردیاب‌های موجود در بازار می‌باشد. مهم‌ترین مزیت‌های این ردیاب در ادامه معرفی شده‌اند:

 • ردیاب‌های خودرو آکیتا برای انواع خودرو ایرانی و خارجی، موتورسیکلت، کامیون و اتوبوس مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • ردیاب سمند سورن آکیتا دارای امکانات بسیار عالی بوده و از اپلیکیشن‌های اندروید، iOS و نسخه تحت وب پشتیبانی می کند. از این رو انتخابی بسیار مناسب برای شما می‌باشد.
 • تمام امکانات ردیاب سمند سورن و بخش‌های مختلف دستگاه تست‌های متعددی را پشت سر گذاشته و تاییدیه‌های لازم از جمله تاییدیه سازمان تنظیمات مقررات و ارتباطات رادیویی را دریافت کرده‌اند.
 • این دستگاه برای اولین بار در ایران از چهار روش GPS، GLONASS، BeiDou و COMPASS برای ردیابی خودرو مورد نظر شما استفاده می‌کند.
 • استفاده از تراشه شرکت مدیاتک که به صورت اختصاصی برای این ردیاب‌ها طراحی شده، باتری 300 میلی آمپری و روش ذخیره نیروی خاص استفاده شده در این دستگاه، پایداری دستگاه را به شدت افزایش داده است.

آکیتا با بهره مندی از دانش و تخصص جوانان ایرانی و  با در کنار هم قرار دادن سخت افزار، نرم افزار و طراحی بسیار پیشرفته محصولی کاملا کاربردی و با کیفیت تولید کرده و رضایت کاربران خود را جلب کند. با خرید ردیاب آکیتا و نصب آن بر روی ردیاب سمند سورن خود نگرانی بابت سرقت آن نداشته باشید. همچنین با استفاده از بخش دموی ردیاب آکیتا قبل از خرید امکانات آکیتا را تست کنید. می توانید در صورت هر گونه سوال با تیم پشتیبانی آکیتا در ارتباط باشید.

وبلاگ مارا دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ردیاب سمند ال ایکس | قیمت ردیاب سمند ال ایکس
ردیاب پژو 405 | قیمت ردیاب پژو 405