ردیاب پادرا PE6 وانت | قیمت جی پی اس پادرا PE6 وانت - ردیاب آکیتا | بیهترن ردیاب پادرا
  1. خانه
  2. ردیاب خودرو
  3. ردیاب پادرا PE6 وانت | قیمت جی پی اس پادرا PE6 وانت

ردیاب پادرا PE6 وانت | قیمت جی پی اس پادرا PE6 وانت

نقد و بررسی اجمالی پادرا PE6 وانت

( پادرا PE6 وانت )شرکت زامیاد از زیرمجموعه‌های گروه خودروسازی سایپا تابه‌امروز بارها سعی در به‌روزرسانی نیسان وانت که در کشورمان به نیسان آبی مشهور است، کرده و البته هیچ‌یک تاکنون به موفقیت چندانی دست نیافته‌اند. همین موضوع باعث شده همچنان نسخه اولیه با نام اصلی جونیور محبوب‌ترین مدل این وانت در بازار باشد. زامیاد 24 هنوز با همان موتور 2400 سی‌سی 95 اسب‌بخاری تولید می‌شود که البته چند سالی است نسخه دوگانه‌سوز آن نیز به‌تولید رسیده است.در این مطلب از خصوصیات پادرا PE6 وانت و ردیاب پادرا PE6 وانت صحبت می کنیم.
زامیاد 24 را می‌توان یکی از خودروهایی دانست که الحق‌والانصاف دین بزرگی بر گردن صنعت حمل‌ونقل باری در ایران دارد! از دیگر سو می‌توان زامیاد را یکی از رکوردداران بیشترین تاریخ تولید یک خودرو در دنیا دانست! زیرا تولید آن از سال 1349 آغازشده و تا امروز ادامه دارد.
از نخستین کوشش‌های سایپا و زامیاد برای ساخت مدلی جدید بر اساس جونیور می‌توان به وانت بی‌دماغ آذر اشاره کرد. این مدل که به نظر می‌رسد اتاق آن برگرفته از نیسان Cabstar دهه 80 میلادی باشد در سال 83 معرفی شد اما هرچند به دلیل بی‌دماغ بودن (مانند کامیونت‌ها) و قرارگیری اتاق روی موتور، فضای بار آن افزایش‌یافته بود، اما با استقبال چندانی مواجه نشد و تولید آن متوقف شد؛ البته شنیده‌ها حاکی است به‌تازگی خط تولید آن به شرکت آذهایتکس منتقل‌شده و مجددا در حال تولید است.
پس‌ازاین تلاش ناموفق، سایپا در سال 87 وانت دیگری به نام شوکا را بر اساس مدل زامیاد 24 به تولید رساند. اتاق شوکا برگرفته از یکی از محصولات شرکت چینی Foday بود که روی شاسی جونیور قرار داشت. شوکا از امکانات بیشتری نسبت به زامیاد بهره می‌برد و نسخه لوکس این خودرو محسوب به حساب می‌آمد که با قیمت بیشتری به بازار عرضه شد؛ اما این وانت هم با استقبال چندانی از سوی خریداران مواجه نشد و گویا تولید آن متوقف شده است. یک سال بعد، در سال 88 نیز زامیاد اقدام به نصب موتور دیزل 2800 سی‌سی ساخت چین روی جونیور و عرضه این وانت با نام زامیاد 28 کرد. البته قدرت و گشتاور موتور دیزل تفاوت چندانی با موتور بنزینی قدیمی نداشت.
اما آخرین و جدیدترین وانت زامیاد پایه برای بهسازی نیسان جونیور، وانتی است بنام پادرا. این وانت هم که در سال 92 معرفی شد همانند شوکا تلفیقی است از اتاق وانت چینی فودی Lion با شاسی جونیور! اما در پادرا برخلاف شوکا فقط قسمت جلو اتاق عوض ‌شده و پشت خودرو کاملا مشابه همان زامیاد سابق است! داشبورد پادرا نیز برگرفته از همان وانت چینی مذکور است که به امکانات و تجهیزات بیشتری چون شیشه‌ها و آینه‌های جانبی برقی، ایموبیلایزر و کولر مجهز شده. پس از گذشت 4 سال از رونمایی پادرا، در اواخر سال 94 تولید این وانت آغاز شد.

نقد و بررسی تخصصی پادرا PE6 وانت

سال‌ها پیش، هنگامی که صحبت از خودروهای وانت‌ نسبتا ارزان‌قیمت در بازار داخل می‌شد، ناخودآگاه نگاه‌ها به وانت پیکان(باردو)، نیسان وانت و مزدا تک کابین یا دوکابین جلب می‌شد. حال که مدتی از این دوره گذشته و زمان بازنشستگی این خودروها فرا رسیده است، نام پراید وانت، آریسان، کارو و پادرا مطرح شده است. خودروهایی که بعضا به علت داشتن ویژگی‌های نه‌چندان مطلوب هم‌چون انتقال قدرت به چرخ‌های جلو، عملکرد ضعیف در شرایط دشوار آب‌ و هوایی و جاده‌ای علل خصوص به هنگام حمل بار، سواری معمولی و گاها خسته‌کننده، اتومبیل‌های نامطلوبی به حساب می‌آیند. از طرفی به علت وجود بازار کم رقیب این کلاس خودروها، قدرت انتخاب معقول و متناسب با نیاز مشتری سلب شده است. پادرا نیز یکی از خودروهای نسبتا ارزان قیمت در مقایسه با وانت کاپرا، وینگل و ریچ محسوب می‌شود که به قصد تصاحب جایگاه نیسان وانت به بازار ورود پیدا کرده است تا بتواند نیازهای شهری افراد زیادی را در این زمینه جواب دهد. اتومبیلی با چهره‌ای به‌روز اما با فقیرترین امکانات رفاهی که با این وجود در مقابل خودرویی هم‌چون نیسان وانت یک اتومبیل مدرن محسوب می‌شود! ابتدا نگاهی به طراحی پادرا می‌اندازیم.

پادرا PE6 وانت

پیش از شروع باید اعتراف کنیم که در مورد طراحی داخلی و خارجی این خودرو سعی شده که از واژه‌ی ساده زیاد استفاده نشود که امری کاملا دشوار بوده است؛ چراکه با نگاهی عمیق به وجود پادرا، لغتی جز اوج سادگی طراحی این خودرو دیده نمی‌شود. ارتباط برقرار کردن با ظاهر این خودرو کاری زمان‌بر نیست چون از عناصر چالش‌برانگیز، پیچیده و اگزاتیک در آن استفاده نشده است. چراغ‌های ذوزنقه‌ای و زاویه‌دار که از کناره‌های درب موتور به سمت سپر و جلوپنجره‌ی باریک و طویل کشیده شده است. با کمی دقت می‌توان الگوی چراغ‌های نسل قدیم تویوتا پرادو را در ظاهر پادرا مشاهده کرد که برخلاف انتظار، جذابیت دلنشین و قابل انتظار را به خودرو نداده است. پس از گذر از چراغ‌های پرادویی شکل پادرا، سپر این خودرو به علت سادگی بیش از حد جلب توجه می‌کند که به نظر می‌رسد طراحان خودرو انرژی کافی برای طراحی این بخش از خودرو نداشته‌اند!

 

از اطراف نیز، فرم جعبه‌ای و تیز خودرو به راحتی قابل مشاهده است که گویا تنها درب‌موتور است که از قواعد طراحی و مهندسی آیرودینامیک تبعیت کرده است. گلگیرهای برآمده به همراه دو خط اصلی نیز از جوانب این پیکاپ دیده‌ می‌شود. خط اول از حاشیه‌ی چراغ شروع و تا نزدیکی آینه‌های جانبی ختم شده است و خط دوم که در شانه‌ی اتومبیل و میان دوگلگیر قرار دارد که به نظر می‌رسد هدفی جز درآوردن سادگی بیش از حد اتومبیل درکار نبوده است. رینگ‌های 16 اینچی یکپارچه‌ی رادیال جلو و عقب نیز از دیگر خصیصه‌های پادرا است. نمای پشت شباهت بسیار زیادی با نیسان وانت دارد؛ همانند سیبی که از میان دو نصف شده است. چراغ‌های خطر با فرم داخلی یکسان، سپر و درب حمل بار کلیات این خودرو است که از الگوی کاملا یکسان نیسان وانت پیروی کرده است. به طور کلی می‌توان طراحی خارجی اتومبیل را بسیار ساده و ضعیف توصیف کرد که جذابیت خاصی در وجود خود ندارد، تنها چراغ‌های جلو و جلوپنجره‌ی 12 پره‌ی کرومی شکل هستند که چهره‌ی خودرو را کمی تغییر داده‌ند. درضمن هیچ تناسب و هماهنگی قابل انتظار از یک طراحی معقول در نماهای مختلف این خودرو دیده نمی شود؛ به همین دلیل می‌توان به این جمله‌ بسنده کرد: پادرا یک نیسان وانت مدرن است که هیچ ویژگی طراحی قابل تحسینی در وجود خود ندارد.

به محض ورود به کابین دوباره به یاد واژه‌ی «ساده» می‌افتیم که ما را حتی در داخل پادرا نیز همراهی و مشایعت می‌کند. فرمان سه شاخه که طراحی دلچسبی ندارد. داشبوردی ساده که پنلی مربعی شکل میان آن قرار گرفته است؛ پنلی که در داخل خود، دو دریچه‌ی تهویه‌ی هوا در بالا، یک صفحه‌ی نمایشگر نواری کوچک صرفا برای نمایش اطلاعات موسیقی در حال پخش به همراه تنظیمات موسیقی و تهویه جای داده است. صندلی‌های ساده که برای رانندگی پادرا قابل قبول است. ارگونومی و دسترسی به ادوات کابین نیز مطلوب توصیف می‌شود که می‌توان به عنوان یکی از امتیازات این خودرو برای رانندگی کم‌ دردسر یاد کرد.

کنسول میانی نیز در کنار صندلی‌ راننده که پذیرای یک دسته‌ دنده‌ی  بلند و ترمز دستی مکانیکی عمل‌کننده بر روی گاردان است نیز به چشم می‌خورد. در لیست تجهیزات این خودرو، فرمان هیدرولیک، شیشه بالابر برقی، آینه‌های جانبی برقی و سیستم تهویه‌ی دستی کولر و بخاری ذکر شده که نشان از فقر امکانات این اتومبیل است. با این وجود، همین امکانات در مقابل خودرویی نظیر نیسان وانت، لوکس محسوب می‌شود!

نوبت به مشخصات فنی این اتومبیل می‌رسد. پادرا به یک پیشرانه‌ی 4 سیلندر خطی با حجم دقیق 2389 سی‌سی مجهز شده است که توانایی تولید قدرت 95 اسب بخار و گشتاور 175 نیوتون‌متری به ترتیب در دور موتور 4500 و 2500 را به این پیکاپ می‌دهد. مدل PE6 از نوع پیشرانه‌ی بنزینی با تزریق سوخت به روش چند نقطه‌ای است. پادرا 1685 کیلوگرم وزن دارد که ظرفیت مجاز بار آن 2100 کیلوگرم اعلام شده است. هم‌چنین یک جعبه‌دنده‌ی دستی 6 سرعته پادرا را همراه می‌کند. فرمان هیدرولیک از نوع ساچمه‌ای برگشت‌پذیر و کلاچ آن از جنس فشاری تک صفحه‌ای خشک با سیستم هیدرولیکی است. ظرفیت مخزن سوخت پادرا 55 لیتر و استاندارد آلایندگی آن یورو ۴ توسط شرکت تولیدکننده ذکر شده است. مصرف سوخت خودرو، به ازای هر 100 کیلومتر بین 10 الی 12 لیتر اعلام شده که حدود 3 لیتر از نیسان وانت کم‌تر است. این در حالی است که نیسان وانت توانایی حمل بار بیشتری نسبت به پادرا دارد.

یک پیکاپ با طراحی فوق‌العاده ساده که در نظر سرنشینان از دو حال خارج نیست؛ این ویژگی تو ذوق سرنشینان می‌زند یا همین سادگی و بی‌آلایشی طراحی برای عده‌ای مطلوب قلمداد می‌شود. به همین دلیل توصیف این ویژگی را به مردم می‌سپاریم.

ترمز ضد قفل (ABS)، تقسیم کننده الکترونیکی نیروی ترمز (EBD) با بوستر خلا و مدار هیدرولیک و ایموبلایزر از ویژگی‌های ایمنی و امنیتی اتومبیل است. ترمزهای جلو دیسکی و عقب کاسه‌ای بوده که با توجه به ویژگی یک وانت بار با حمل سنگین کاربردی و مناسب‌تر به نظر می‌رسد.

ابعاد طول، عرض، ارتفاع و فاصله‌ی محور جلو و عقب خودرو به ترتیب 5185، 1690، 1725 و 3030 میلی‌متر است.

جمع‌بندی پادرا PE6 وانت

پادرا را می‌توان پیکاپی دانست که با توجه به ویژگی‌های ظاهری ساده و مشخصات فنی متوسط برای افرادی که به دنبال وسیله‌ی حمل بار با قیمت حدود 43 میلیون تومان هستند مناسب است. هدف از تولید پادرا، کنار گذاشتن نیسان وانت بوده که حدود 4 دهه به بازار ایران خدمت کرده است. دلیل این جایگزینی، چیزی جز بازنشستگی یک خودروی آشنا اما با چهره‌ی خسته‌کننده، قدیمی و تکراری و در عوض تولید اتومبیلی با چهره‌ی جدیدتر که به لطف پیشرانه‌ی جدید، صدمه‌ی کمتری به محیط زیست می‌زند نیست. مزیت‌های کلی پادرا در مصرف سوخت کم‌تر، فرمان‌پذیری بهتر با کابینی به‌روزتر نسبت به نیسان وانت شناخته می‌شود.

ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب‌ها وسایل الکترونیکی کوچکی هستند که با یک عدد سیم کارت فعال شده و به کمک آن می‌توانید از محل خودرو خود آگاه شوید. این وسیله مشابه جی پی اس خودرو اما بسیار کاربردی تر بوده است  و در سایز کوچک طراحی و ساخته می‌شوند. این وسیله در بخش‌های مختلف خودرو از جمله درب، سقف، داخل داشبورد و محل‌های دیگر قرار می‌گیرند. برخی ردیاب‌ها به وسیله سیم کشی متصل شده و برخی دیگر نیز به صورت بیسیم هستند. این وسیله به صورت‌های مختلف تنظیم شده و می‌تواند با هر بار باز شدن درب خودرو به صاحب خودرو هشدار دهد.

برای نصب ردیاب پادرا PE6 وانت کارا  باید یک عدد سیم کارت بر روی آن نصب شود. ردیاب پیکاپ فوتون را به برق خودرو وصل کرده تا فعال شود. از این طریق در هر لحظه موقعیت جغرافیایی خودرو را برای صاحب خودرو ارسال می‌کند. صاحب خودرو در هر لحظه به صورت آنلاین خودرو خود را ردیابی می‌کند.

جی پی اس آکیتا بهترین ردیاب پادرا PE6

شرکت ردیاب خودرو آکیتا یکی از شرکت‌های بسیار معتبر در زمینه تولید بهترین ردیاب خودرو است. این شرکت در سال 1396 آغاز به کار کرده و در زمینه تولید انواع ردیاب‌ها و خدمات ردیابی خودرو، ردیاب موتور سیکلت، ردیاب انسان و ناوگان حمل و نقل فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت با پشتیبانی حرفه‌ای و سخت افزار های بسیار با کیفیت در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد. ردیاب آکیتا از بهترین و کاربردی‌ترین ردیاب‌های موجود در بازار می‌باشد. مهم‌ترین مزیت‌های این ردیاب در ادامه معرفی شده‌اند:

  • ردیاب‌های خودرو آکیتا برای انواع خودرو ایرانی و خارجی، موتورسیکلت، کامیون و اتوبوس مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • ردیاب پادرا PE6 وانت دارای امکانات بسیار عالی بوده و از اپلیکیشن‌های اندروید، iOS و نسخه تحت وب پشتیبانی می کند. از این رو انتخابی بسیار مناسب برای شما می‌باشد.
  • تمام امکانات ردیاب پادرا PE6 وانت و بخش‌های مختلف دستگاه تست‌های متعددی را پشت سر گذاشته و تاییدیه‌های لازم از جمله تاییدیه سازمان تنظیمات مقررات و ارتباطات رادیویی را دریافت کرده‌اند.
  • این دستگاه برای اولین بار در ایران از چهار روش GPS، GLONASS، BeiDou و COMPASS برای ردیاب رنو تندر پلاس مورد نظر شما استفاده می‌کند.
  • استفاده از تراشه شرکت مدیاتک که به صورت اختصاصی برای این ردیاب‌ها طراحی شده، باتری 300 میلی آمپری و روش ذخیره نیروی خاص استفاده شده در این دستگاه، پایداری دستگاه را به شدت افزایش داده است.برای ماشین هایی که از ردیاب پادرا PE6 وانت استفاده می کنند.

آکیتا با در کنار هم قرار دادن سخت افزار، نرم افزار و طراحی بسیار پیشرفته محصولی کاملا کاربردی و با کیفیت تولید کرده و رضایت کاربران خود را جلب کند. با خرید ردیاب آکیتا و نصب آن بر روی ردیاب پادرا PE6 وانت خود نگرانی بابت سرقت آن نداشته باشید. همچنین با استفاده از بخش دموی ردیاب آکیتا قبل از خرید امکانات آکیتا را تست کنید. می توانید در صورت هر گونه سوال با تیم پشتیبانی آکیتا در ارتباط باشید. برای گرفتن نمایندگی بر روی اینجا کلیک کنید.

برای مشاهد ی مطالب جدید وبلاگ مارا دنبال کنید.

مطلب قبل را هم از دست ندهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ردیاب رنو تندر پلاس | قیمت جی پی اس رنو تندر plus
ردیاب وانت شوکا | قیمت جی پی اس وانت شوکا