ردیاب پژو 207 پانوراما | قیمت جی پی اس پژو 207 پانوراما - ردیاب آکیتا | پژو 207 پانوراما
 1. خانه
 2. ردیاب خودرو
 3. ردیاب پژو 207 پانوراما | قیمت جی پی اس پژو 207 پانوراما

ردیاب پژو 207 پانوراما | قیمت جی پی اس پژو 207 پانوراما

بهمن 99 | آقای مقیمی (مدیرعامل ایران خودرو) ضمن عذرخواهی از خریداران 207 پانوراما اتومات، خبر داده که ایران خودرو در بهمن‌ماه حدود 2000 دستگاه و در اسفندماه 99 نیز 2000 دستگاه دیگر از این خودرو را به مشتریان تحویل خواهد داد. آقای مقیمی همچنین گفته که در فروردین 1400، حدود 1800 دستگاه دیگر از 207 پانوراما اتومات تحویل خریداران خواهد شد و به این ترتیب، ایران خودرو تمامی تعهدات معوق این محصول جدید را تکمیل خواهد کرد.در این مطلب از خصوصیات پژو 207 پانوراما و ردیاب پژو 207 پانوراما صحبت می کنیم.

موفقیت 207 پانوراما در آزمون‌های اروپایی

بهمن 99 | آقای معمار (مدیر پروژه 207 پانوراما) خبر داده که این محصول جدید ایران خودرو، موفق شده تا گواهینامه استاندارد ECE اتحادیه اروپا را دریافت کند.

بنا به گفته‌های آقای معمار، 207 پانوراما پنج تست ایمنی خودرو شامل آزمون مقاومت سقف (FMVSS 216)، آزمون شیشه ایمنی (R43)، آزمون ایمنی سرنشین در برخورد با قطعات داخل کابین (R21)، آزمون تصادف جانبی (R95) و آزمون تصادف جلو (R94) را با موفقیت پشت سرگذاشته و استاندارد اروپایی ECE را کسب کرده است.

آقای معمار همچنین به تولید رانا پلاس پانوراما نیز اشاره کرده و گفته که ایران خودرو در آینده، عرضه دنا پلاس پانوراما را هم در دستور کارش دارد.

تصاویر جدید پژو 207 پانوراما

درحالی که حدود چندماه از تحویل پژو 207 پانوراما می‌گذرد، ایران خودرو تصاویر رسمی این محصول جدید را منتشر کرده است.

علاوه بر نمای خارجی، ایران خودرو تصاویر کابین پژو 207 هاچبک پانوراما را نیز منتشر کرده است.

احتمال تولید پژو 207 با سقف رنگی

آذر 99 | در آخرین روزهای پاییز 99، وزیر صمت برای مراسم رونمایی از نام جدید «تارا ایران خودرو» و همچنین جهت افتتاح خط تولید موتور TU5 پلاس، به ایران خودرو رفت. اما در جریان بازدید آقای وزیر، انتشار عکسی خاص، توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرد؛ عکسی که نشان می‌داد ایران خودرو، در سکوت خبری، تولید آزمایشی دو محصول جدیدش را شروع کرده است:

در خانواده ایران خودرو، تولید محصولات داخلی با سقف رنگی، تاکنون سابقه نداشته و هنوز هم نمی‌دانیم که ایران خودرو، قصد تولید پژو 207 با سقف رنگی را دارد یا اینکه صرفا یک نسخه آزمایشی از آنرا ساخته است. اما به هرحال، تجربه موفق سایپا در تولید و عرضه کوییک R و کوییک R پلاس، بعید نیست که ایران خودرو را برای عرضه این محصول متفاوت، وسوسه کند.

موتور EC5 برای 207 پانوراما

شهریور 99 | با اینکه اطلاعات موجود در سایت اینترنتی ایران خودرو تا تاریخ یکم شهریورماه، همچنان نشان می‌دهد که پژو 207 پانوراما با همان موتور TU5 عرضه می‌شود، اما ایران خودرو با انتشار اینفوگرافی 207 پانوراما، از تغییرات احتمالی این محصول جدید، پرده برداشت.

با توجه به اینفوگرافی فوق، چند اتفاق تازه برای 207 پانوراما رخ داده است که مهم‌ترینش، حذف موتور TU5 و استفاده از موتور جدید EC5 است. همان موتوری که قرار است روی K132 ایران خودرو نصب شود و حتی ممکن است در سال‌های آینده در دسترس خانواده رانا پلاس هم قرار بگیرد.

با اینکه مشخص نیست اطلاعات فوق، برای 207 پانوراما دنده ای است یا برای 207 پانورامای اتومات اما احتمال دارد که ایران خودرو، تجهیزات زیر را به خانواده 207 پانوراما اضافه کرده باشد:

 • فرمان برقی
 • تنظیم برقی صندلی
 • شیشه دودی عقب
 • گرافیک جدید چراغ عقب
 • کفپوش سه بعدی کابین و صندوق

تفاوت تیپ‌های پژو 207 سقف فلزی

ایران خودرو از اواسط پاییز 97، برخی تجهیزات استاندارد پژو 207 هاچبک (سقف فلزی) را حذف کرد و به همین دلیل نیز بعد از آن تاریخ، تیپ‌های متعددی از 207 هاچبک وارد بازار شده است که هرکدام‌شان، یک چیز ندارند!

در هنگام خریداری پژو 207 هاچبک دنده‌ای (سقف فلزی)، باید چک کنید و ببینید که آیا این سه آپشن، روی خودروی موردنظرتان نصب شده است یا خیر:

 • کروز کنترل،
 • رینگ آلومینیومی،
 • فرمان برقی،

اما اگر قصد خریداری پژو 207 هاچبک اتومات (سقف فلزی) را دارید، فقط باید از وجود دو آپشن زیر، در خودروی‌تان مطمئن شوید:

 • فرمان برقی،
 • رینگ آلومینیومی،

تفاوت تیپ‌های 207 پانوراما

پژو 207 پانوراما که به پژو 207 سقف شیشه‌ای نیز معروف است، هم با گیربکس دنده‌ای عرضه شده و هم با گیربکس اتومات که متاسفانه، ایران خودرو در هر دو گیربکس، آپشن «ترمز عقب دیسکی» را بصورت سفارشی قرار داده؛ یعنی ممکن است در خودروی‌تان باشد و ممکن است نباشد!

پژو 207 پانوراما دنده‌ای، با کد کلاس 60004 و کد کلاس 60010 فروخته می‌شود و همانطور که در جدول زیر نیز مشاهده می‌کنید، کلاس 4 آن فاقد چهار آپشن مهم است اما کلاس 10 آن، هر چهار آپشن را دارد.

کد کلاس 60004 60010
گیربکس دنده دنده
ترمز عقب دیسکی x دارد
فرمان برقی x دارد
رینگ آلومینیومی x دارد
کروز کنترل x دارد

حالا به سراغ پژو 207 پانوراما اتوماتیک برویم که ایران خودرو آنرا با کد کلاس 60104 و کد کلاس 60109 عرضه کرده است و خوشبختانه در همه تیپ‌ها، «کروز کنترل» را بصورت استاندارد دارد ولی متاسفانه، آپشن «ترمز عقب دیسکی» نیز برای پانوراما اتومات، سفارشی شده.

کد کلاس 60104 60109
نوع گیربکس اتومات اتومات
ترمز عقب دیسکی دارد x
فرمان برقی دارد x
رینگ آلومینیومی دارد x
کروز کنترل دارد دارد

آپشن‌هایی جدید برای 207 پانوراما

اردیبهشت 99 | ایران‌خودرو از حدود 10 سال پیش هاچ‌بک جدیدی را به سبد محصولات خود اضافه کرد؛ خودرویی که می‌خواست تجربه تفاوت بین سمند با سورن را تکرار کند. آبی‌های جاده مخصوص با معرفی پژو 207 قصد داشتند ویرایش لوکس‌تر و البته اسپرت‌تر از 206 پرفروش خود را عرضه کنند که البته با حواشی بسیاری همراه بود. برخی بر این باور بودند که آنچه ایران‌خودرو به‌عنوان 207 می‌فروشد، در واقع همان 206+‌ کمپانی پژو است.

فارغ از تمام این مسائل، بعد از فیس‌لیفتی که سال 95 روی این خودرو اجرا شد، دیگر باید اعتراف کرد که پژو 207 جای خود را در بین مشتریانش باز کرده است. حالا هم خبر می‌رسد که ایران خودرو درصدد عرضه پژو 207 پلاس است؛ یعنی همان 207 خودمان اما با تجهیزاتی بیشتر!

بعد از عرضه دو آپشن جدید «فرمان برقی» و «سقف پانوراما» توسط ایران خودرو، حالا این شرکت می خواهد چندین آپشن دیگر را هم به خانواده 207 اضافه کند. این موضوع را می توان از صفحه کیلومتر جدید پژو 207 فهمید.

بسیار بعید است که ایران‌خودرویی‌ها بخواهند تغییری در مشخصات فنی این خودرو اعمال کنند؛ این یعنی همچنان شاهد موتور 1.6 لیتری 105 اسب‌بخاری با 142 نیوتن‌متر گشتاور، در دل این هاچبک هستیم.

207 پانوراما با فرمان برقی

تقریبا از اواخر سال 98 بود که ایران خودرو، آپشن جدید «فرمان برقی» را هم در اختیار خریداران پژو 207 هاچبک قرار داد. این آپشن جدید، در ابتدا برای 207 اتومات درنظر گرفته شده بود ولی از بهار 99، ایران خودرو آنرا روی 207 دنده‌ای نیز نصب کرده است.

بنابراین در موقع خریداری پژو 207 هاچبک مدل‌های 99 به بعد، باید مراقب باشید و ببینید که آیا فرمان برقی روی خودروی موردنظرتان نصب شده است یا نه.

رونمایی 207 پانوراما

پاییز 98 | ایران خودرو قرار است در سال 99 تولید پژو 207 هاچ بک را با سقف پانوراما آغاز کند. طبق اطلاعاتی که به تازگی از سوی سایت ایران خودرو منتشر شده، سقف شیشه ای قرار است هم برای 207 دنده ای و هم برای 207 اتومات عرضه شود.

البته این سقف، ممکن است بزودی به ویژگی استاندارد پژو 207 هاچ بک و حتی پژو 207 صندوقدار نیز تبدیل شود. این سقف شیشه ای فاقد سانروف است و پرده آن نیز بصورت دستی، باز و بسته می شود.

سری اول پژو 207 هاچبک

در سال 1389 که ایران خودرو، توقف تیپ‌های متفرقه 206 صندوقدار را آغاز کرده بود (متفرقه یعنی هرچیزی غیر از وی8 !)، تولید پژو 207 هاچبک نیز آغاز شد؛ خودرویی که در واقع همان پژو 206 پلاس بازار جهانی بود اما بنا به دلایلی، پژو آن را با نام 207 هاچبک به ایران آورد.

تولید پژو 207 هاچبک در مدل‌های دنده‌ای و اتومات نیز تنها چندسال ادامه داشت و نهایتا در سال 91 از خط تولید ایران خودرو کنار گذاشته شد. اما می‌دانید چرا ؟! شدت گرفتن تحریم‌ها در اواخر دولت دهم، فرانسوی‌ها را از بازار کشورمان فراری داد که یکی از تبعات آن، خاموش‌شدن چراغ‌های خط تولید 207 هاچبک بود.

سری دوم پژو 207 هاچبک

زمان گذشت و گذشت تا اینکه در اوایل سال 1395، پیش فروش پژو 207 جدید با بهبود برخی ویژگی‌ها و اضافه‌شدن چندین آپشن تازه، شروع شد. البته تحویل اولین سری آن، تاخیری 10 ماهه داشت و نخستین‌بار در زمستان 95 ولی به‌عنوان مدل 1396 به‌دست مشتریانش رسید.

در همان زمستان 95، ایران خودرو طی مراسمی با حضور خبرنگاران، همزمان از دنا پلاس و همچنین پژو 207 صندوقدار برای اولین‌بار رونمایی کرد. بیش از یکسال از این رونمایی گذشت تا آنکه در اسفند 96 بالاخره پیش فروش 207 صندوقدار آغاز شد. قرار بود سری اول این خودرو در زمانی بین خرداد تا شهریور 97 تحویل مشتریانش شود ولی همانطور که حدسش را می‌زنید، چنین اتفاقی رخ نداد و نهایتا نخستین سری 207 صندوقدار در اواخر آبان‌ماه 97 به‌دست خریدارانش رسید.

ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب‌ها وسایل الکترونیکی کوچکی هستند که با یک عدد سیم کارت فعال شده و به کمک آن می‌توانید از محل خودرو خود آگاه شوید. این وسیله مشابه جی پی اس خودرو اما بسیار کاربردی تر بوده است  و در سایز کوچک طراحی و ساخته می‌شوند. این وسیله در بخش‌های مختلف خودرو از جمله درب، سقف، داخل داشبورد و محل‌های دیگر قرار می‌گیرند. برخی ردیاب‌ها به وسیله سیم کشی متصل شده و برخی دیگر نیز به صورت بیسیم هستند. این وسیله به صورت‌های مختلف تنظیم شده و می‌تواند با هر بار باز شدن درب خودرو به صاحب خودرو هشدار دهد.

برای نصب ردیاب پژو 207 پانوراما کارا  باید یک عدد سیم کارت بر روی آن نصب شود. ردیاب پیکاپ فوتون را به برق خودرو وصل کرده تا فعال شود. از این طریق در هر لحظه موقعیت جغرافیایی خودرو را برای صاحب خودرو ارسال می‌کند. صاحب خودرو در هر لحظه به صورت آنلاین خودرو خود را ردیابی می‌کند.

جی پی اس آکیتا بهترین ردیاب پژو 207 پانوراما

شرکت ردیاب خودرو آکیتا یکی از شرکت‌های بسیار معتبر در زمینه تولید بهترین ردیاب خودرو است. این شرکت در سال 1396 آغاز به کار کرده و در زمینه تولید انواع ردیاب‌ها و خدمات ردیابی خودرو، ردیاب موتور سیکلت، ردیاب انسان و ناوگان حمل و نقل فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت با پشتیبانی حرفه‌ای و سخت افزار های بسیار با کیفیت در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد. ردیاب آکیتا از بهترین و کاربردی‌ترین ردیاب‌های موجود در بازار می‌باشد. مهم‌ترین مزیت‌های این ردیاب در ادامه معرفی شده‌اند:

 • ردیاب‌های خودرو آکیتا برای انواع خودرو ایرانی و خارجی، موتورسیکلت، کامیون و اتوبوس مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • ردیاب پژو 207 پانوراما دارای امکانات بسیار عالی بوده و از اپلیکیشن‌های اندروید، iOS و نسخه تحت وب پشتیبانی می کند. از این رو انتخابی بسیار مناسب برای شما می‌باشد.
 • تمام امکانات ردیاب پژو 207 پانوراما و بخش‌های مختلف دستگاه تست‌های متعددی را پشت سر گذاشته و تاییدیه‌های لازم از جمله تاییدیه سازمان تنظیمات مقررات و ارتباطات رادیویی را دریافت کرده‌اند.
 • این دستگاه برای اولین بار در ایران از چهار روش GPS، GLONASS، BeiDou و COMPASS برای ردیاب پژو 207 پانوراما مورد نظر شما استفاده می‌کند.
 • استفاده از تراشه شرکت مدیاتک که به صورت اختصاصی برای این ردیاب‌ها طراحی شده، باتری 300 میلی آمپری و روش ذخیره نیروی خاص استفاده شده در این دستگاه، پایداری دستگاه را به شدت افزایش داده است.برای ماشین هایی که از ردیاب پژو 207 پانوراما استفاده می کنند.

آکیتا با در کنار هم قرار دادن سخت افزار، نرم افزار و طراحی بسیار پیشرفته محصولی کاملا کاربردی و با کیفیت تولید کرده و رضایت کاربران خود را جلب کند. با خرید ردیاب آکیتا و نصب آن بر روی ردیاب پژو 207 پانوراما خود نگرانی بابت سرقت آن نداشته باشید. همچنین با استفاده از بخش دموی ردیاب آکیتا قبل از خرید امکانات آکیتا را تست کنید. می توانید در صورت هر گونه سوال با تیم پشتیبانی آکیتا در ارتباط باشید. برای گرفتن نمایندگی بر روی اینجا کلیک کنید.

برای مشاهد ی مطالب جدید وبلاگ مارا دنبال کنید.

مطلب قبل را هم از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ردیاب پژو پارس LX | قیمت جی پی اس پژو پارس LX
ردیاب پژو 207 صندوق دار | قیمت جی پی اس پژو 207 SD