ردیاب کیا اسپورتیج | قیمت جی پی اس کیا اسپورتیج - ردیاب آکیتا | بهترین ردیاب کیا اسپورتیج
  1. خانه
  2. ردیاب خودرو
  3. ردیاب کیا اسپورتیج | قیمت جی پی اس کیا اسپورتیج

ردیاب کیا اسپورتیج | قیمت جی پی اس کیا اسپورتیج

کیا اسپورتیج (به انگلیسی: Kia Sportage) (به کره‌ای: 기아 스포티지) یک خودروی کامپکت کراس‌اوور اس‌یووی (کامپکت اس‌یووی تا سال ۲۰۰۴) است که از سال ۱۹۹۳ تاکنون توسط شرکت کره‌ای کیا موتورز تولید می‌شود.در این مطلب از خصوصیات کیا اسپورتیج  و ردیاب کیا اسپورتیج صحبت می کنیم.

نسل اول (ان‌بی-۷؛ ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۴)

نسل نخست اسپورتیج پلتفرمی مشترک با مینی‌ون مزدا بونگو داشت و از همین رو بسیاری از اجزای مکانیکی و فنی این خودرو مانند موتور و انتقال قدرت (فاز نخست تولید) با همتای ژاپنی خود مشترک بود. کیا آن زمان با فورد و مزدا شریک بود و این موجب شد تا کیا از فناوری این دو شرکت کهنه‌کار در ساخت خودروهایش بهره ببرد.

تمامی موتورهای این نسل ۲٫۰ لیتری و آی۴ بودند که شامل دو موتور بنزینی و یک موتور دیزلی می‌شد. تمامی این موتورها تحت تکنولوژی مزدا بودند، موتورهای بنزینی از موتور سری اف مزدا و موتورهای دیزلی هم از سری آر مزدا بودند. فرق موتورهای بنزینی در این بود که یکی از آنها ۱۶ سوپاپ و دیگری ۸ سوپاپ بود.

نسل دوم (جی‌ئی/کی‌ام؛ ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱)

مدل ۲۰۰۵ اسپورتیج با پلتفرمی مشترک با هیوندای الانترا و هیوندای توسان عرضه شد. اسپورتیج با یک موتور ۲٫۰ لیتری آی۴ دیزلی در بازار بریتانیا و با قیمتی در حدود ۱۶۰۰۰ دلار آمریکا عرضه شد. دو کلید و یک موتور وی۶ به توان ۱۷۳ اسب بخار قدرت (۱۲۹ کیلو وات) با ۱۷۸ پوند گشتاور (۲۴۱ نانومتر) صورت سفارشی برای این خودرو عرضه می‌گردد. البته از موتور دو لیتری توربوشارژر دیزل این خودرو نیز نباید غافل شد. به‌طور کلی این نسل نسبت به قبل پیشرفت قابل توجهی دارد.

این خودرو در ماه مهٔ ۲۰۰۸ یک تغییر چهره را متحمل شد. کیا از سال ۲۰۰۷ این خودرو را در خط تولید خود در شهر ژیلینا واقع در کشور اسلواکی مونتاژ می‌کند. در اوایل ۲۰۰۹ مدل مورد عرضه این خودرو در بریتانیا در کمتر از یک سال تغییر چهره دیگری را به خود دید.

اسپورتیج در سال ۲۰۰۹ عنوان برترین خودروی قابل اعتماد را از دید گزارش مصرف‌کنندگان دریافت نمود.اسپورتیج در همان سال توانست در فهرست «۲۰ خودروی ارزان‌قیمت سال ۲۰۰۹» جای گرفت. بر اساس تحقیقات، اسپورتیج یکی از ارزان‌ترین وسایل نقلیه برای بیمه است.

ایمنی

نسل دوم کیا اسپورتیج رتبه بالای رتبه پنج ستاره را در آزمون‌های تصادف با مدیریت ایمنی ترافیک در سطح ملی به دست آورد. با این حال، مؤسسهٔ بیمهٔ ایمنی بزرگراه (IIHS) آن را با امتیاز نه چندان خوب دو ستاره (قابل قبول) ایمنی بدرقه کرد، عملکرد و استحکام ضعیف سقف خودرو در چپ کردن یکی از عوامل این امتیاز پایین است.

نسل سوم (اس‌ال؛ ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶)

سری اس‌ال کیا اسپورتیج در آوریل ۲۰۱۰ به بازار عرضه شد و به دنبال آن در بازار آمریکای شمالی و مرکزی در اوت ۲۰۱۰ با نام مدل ۲۰۱۱ عرضه شد. مدل‌های استرالیایی در اکتبر ۲۰۱۰ عرضه شدند.در این خودرو موتور ۲ لیتری دیزلی آر هیوندای قدرتی معادل ۱۸۴ اسب بخار تولید می‌کند. همچنین موتور تترا-جی‌دی‌آی بنزینی نیز برای این نسل موجود است. اسپورتیج اس‌ال در سال ۲۰۱۴ دچار یک سری تغییرات جزئی در چراغ‌ها و مه‌شکن‌ها شد.

در بازار چین، نسل سوم توسط شرکت دانگ‌فنگ یوئدا کیا و تحت نام اسپورتیج آر در اکتبر ۲۰۱۰ عرضه شد. این خودرو در کنار نسل قبلی و نه به عنوان جانشین آن عرضه می‌شد.

کیا اسپورتیج در سال ۲۰۱۱ برنده جایزهٔ «خودروی برتر سال» (در اصل «اتو روکی ۲۰۱۱ ان‌ای اسلواکی») در اسلواکی شد و در همان سال جایزهٔ «تراک آو د یر» را از مراسم خودروی بین‌المللی برتر سال را دریافت کرد. کیا اسپورتیج در سال ۲۰۱۲ توسط جی‌دی پاور برترین عنوان گرفت و در واقع تنها خودرویی بود که در همه آزمایش‌ها ۵ ستاره کامل را دریافت کرد.

ایمنی

نسل سوم اسپورتیج از سوی مؤسسهٔ بیمهٔ ایمنی بزرگراه در ایالات متحده آمریکا به عنوان برندهٔ جایزهٔ انتخاب ایمنی بالا برگزیده شده‌است. مراحل این تست در سال ۲۰۱۰ سخت‌تر شد، هنگامی که آی‌آی‌اچ‌اس تست سقوط رولوور، که اندازه‌گیری قدرت سقف است و دو برابر شدت به عنوان نیاز فدرال. برای گذراندن این آزمون، سقف وسیله نقلیه باید بتواند نیروی سه برابر وزن خود را تحمل کند تا امتیاز قابل قبول را بدست آورد. استاندارد فدرال نیاز به یک سقف برای نگه داشتن وزن ۱٫۵ برابر وزن وسیله نقلیه دارد.

جوایز

در آفریقای جنوبی، اسپورتیج در سال ۲۰۱۳ از سوی استاندارد بانک جایزهٔ چرخ مردم در بخش «اس‌یووی و کراس‌اوور – شهری و بیابانی» را دریافت کرد.

نسل چهارم (کیوال؛ ۲۰۱۵ تا کنون)

نسل چهارم خودرو اسپورتیج معرفی شد که خط تولید آن در کره جنوبی است. کیا موتورز برای طراحی نسل جدید اسپورتیج از فلسفهٔ جی‌تی لاین استفاده کرده‌است و نیز حالت دماغ ببری دارد. رساندن ضریب آیرودینامیک از ۰٫۳۵ به ۰٫۳۳ در نسل کنونی باعث شده طول این مدل با ۴۰ میلیمتر افزایش به ۴۴۸۰ میلی‌متر، ارتفاع آن به ۱۶۳۵ میلی‌متر و فاصله محور عقب تا جلو با ۳۰ میلی‌متر افزایش به ۲۶۷۰ میلی‌متر برسد. موتور بنزینی توربو با تولید ۱۷۲ اسب بخار و گشتاور ۲۳۵ نیوتن متر، جعبه‌دندهٔ ۶ سرعتهٔ دوکلاچه خودکار از مشخصات فنی مدل جدید اسپورتیج هستند.

طراحی نسل چهارم اسپورتیج، ترکیبی از خطوط تیز و شکسته به همراه سطوح صاف است که در طراحی جنگنده‌ها نیز استفاده می‌شود. در سال ۲۰۱۶، جایزهٔ معتبر طراحی رد دات را به این خودرو داده‌اند. اسپورتیج کیوال در اواخر ۲۰۱۵ به بازار جهانی معرفی شد.

اسپورتیج جدید که در کلاس سی کراس‌اوورها قرار می‌گیرد دارای امکاناتی چون ترمز ویژه کمکی، هشدار تعویض ناگهانی خطوط، سیستم هشدار دهنده و محدود کننده سرعت، شناسایی نقاط کور در آینه‌ها و … می‌باشد. موتور بنزینی توربو با تولید ۱۷۲ اسب بخار و گشتاور ۲۳۵ نیوتن متر، جعبه‌دنده ۷ سرعتهٔ دوکلاچه خودکار از مشخصات فنی مدل جدید اسپورتیج هستند.

موتورهای این نسل همگی از نوع آی۴ هستند و از ۱٫۶ تا ۲٫۴ لیتر حجم دارند. این موتورها شامل انواع بنزینی، دیزل و توربوشارژر دار می‌شوند.

کیا کی‌ایکس۵ (نسخهٔ چینی)

در چین، نسل چهارم اسپورتیج به نام کیا کی‌ایکس۵ فروخته شد، این خودرو در کنار اسپورتیج آر (مدل تغییر یافته‌ای از اسپورتیج اس‌ال) فروخته شد، در بازار چین نام اسپورتیج برروی خودروی دیگری برروی پلت فرم نسل دوم هیوندای توسان نیز قرار گرفته بود.

کیا کی‌ایکس۵ در سال ۲۰۱۹ توسط دانگ‌فنگ یوئدا کیا دچار تغییر چهره‌ای شد که به‌طور انحصاری تنها در چین فروخته می‌شود.

از مارس ۲۰۱۹، جلوپنجرهٔ طرح پوزهٔ ببر به‌طور کامل با چراغهای جلو یکپارچه شده با مشبک نصب شده بود و در عقب کی‌ایکس۵ نیز تغییراتی مخصوص بازار چین اعمال شده بود. اما به رغم ظاهر متفاوت نسبت به دیگر اسپورتیج‌ها، چرخ‌های نسخه چینی همانند مدل‌های تغیر چهره شده اسپورتیج در سایر نقاط جهان است.

ایمنی

کیا اسپورتیج ۲۰۱۷ از سوی مؤسسهٔ بیمهٔ ایمنی بزرگراه به عنوان برندهٔ جایزهٔ «انتخاب ایمنی بالا» برگزیده شده‌است.

ردیاب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب‌ها وسایل الکترونیکی کوچکی هستند که با یک عدد سیم کارت فعال شده و به کمک آن می‌توانید از محل خودرو خود آگاه شوید. این وسیله مشابه جی پی اس خودرو اما بسیار کاربردی تر بوده است  و در سایز کوچک طراحی و ساخته می‌شوند. این وسیله در بخش‌های مختلف خودرو از جمله درب، سقف، داخل داشبورد و محل‌های دیگر قرار می‌گیرند. برخی ردیاب‌ها به وسیله سیم کشی متصل شده و برخی دیگر نیز به صورت بیسیم هستند. این وسیله به صورت‌های مختلف تنظیم شده و می‌تواند با هر بار باز شدن درب خودرو به صاحب خودرو هشدار دهد.

برای نصب ردیاب کیا اسپورتیج  کارا  باید یک عدد سیم کارت بر روی آن نصب شود. ردیاب پیکاپ فوتون را به برق خودرو وصل کرده تا فعال شود. از این طریق در هر لحظه موقعیت جغرافیایی خودرو را برای صاحب خودرو ارسال می‌کند. صاحب خودرو در هر لحظه به صورت آنلاین خودرو خود را ردیابی می‌کند.

جی پی اس آکیتا بهترین ردیاب کیا اسپورتیج

شرکت ردیاب خودرو آکیتا یکی از شرکت‌های بسیار معتبر در زمینه تولید بهترین ردیاب خودرو است. این شرکت در سال 1396 آغاز به کار کرده و در زمینه تولید انواع ردیاب‌ها و خدمات ردیابی خودرو، ردیاب موتور سیکلت، ردیاب انسان و ناوگان حمل و نقل فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت با پشتیبانی حرفه‌ای و سخت افزار های بسیار با کیفیت در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد. ردیاب آکیتا از بهترین و کاربردی‌ترین ردیاب‌های موجود در بازار می‌باشد. مهم‌ترین مزیت‌های این ردیاب در ادامه معرفی شده‌اند:

  • ردیاب‌های خودرو آکیتا برای انواع خودرو ایرانی و خارجی، موتورسیکلت، کامیون و اتوبوس مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • ردیاب کیا اسپورتیج  آکیتا دارای امکانات بسیار عالی بوده و از اپلیکیشن‌های اندروید، iOS و نسخه تحت وب پشتیبانی می کند. از این رو انتخابی بسیار مناسب برای شما می‌باشد.
  • تمام امکانات ردیاب کیا اسپورتیج و بخش‌های مختلف دستگاه تست‌های متعددی را پشت سر گذاشته و تاییدیه‌های لازم از جمله تاییدیه سازمان تنظیمات مقررات و ارتباطات رادیویی را دریافت کرده‌اند.
  • این دستگاه برای اولین بار در ایران از چهار روش GPS، GLONASS، BeiDou و COMPASS برای ردیاب کیا اسپورتیج مورد نظر شما استفاده می‌کند.
  • استفاده از تراشه شرکت مدیاتک که به صورت اختصاصی برای این ردیاب‌ها طراحی شده، باتری 300 میلی آمپری و روش ذخیره نیروی خاص استفاده شده در این دستگاه، پایداری دستگاه را به شدت افزایش داده است.برای ماشین هایی که از ردیاب کیا اسپورتیج استفاده می کنند.

آکیتا با بهره مندی از دانش و تخصص جوانان ایرانی و  با در کنار هم قرار دادن سخت افزار، نرم افزار و طراحی بسیار پیشرفته محصولی کاملا کاربردی و با کیفیت تولید کرده و رضایت کاربران خود را جلب کند. با خرید ردیاب آکیتا و نصب آن بر روی ردیاب کیا اسپورتیج خود نگرانی بابت سرقت آن نداشته باشید. همچنین با استفاده از بخش دموی ردیاب آکیتا قبل از خرید امکانات آکیتا را تست کنید. می توانید در صورت هر گونه سوال با تیم پشتیبانی آکیتا در ارتباط باشید. برای گرفتن نمایندگی بر روی اینجا کلیک کنید.

وبلاگ مارا دنبال کنید.

مطلب قبل را هم از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

بهترین ردیاب خودرو کدام است؟
ردیاب هیوندای سوناتا | قیمت جی پی اس هیوندای سوناتا