راهنمای کاربردی دیواره جغرافیایی یا ژئوفنسینگ در ردیاب ها - بهترین ردیاب ماشین | ردیاب موتور

عملکرد دیواره جغرافیایی چگونه است؟

دیواره جغرافیایی با بهره گیری از جی پی اس و نرم افزار ردیابی آنی (Real-time Tracking)، مرزی مجازی در اطراف یک منطقه مشخص ایجاد می نماید. بیشتر برنامه ها و نرم افزار ها، مانند بستر جی پی اس آکیتا، به منظور مطلع ساختن کاربر ردیاب از ورود و خروج های صورت گرفته در محدوده تنظیم شده حصارکشی ژئوفنس، از طریق ارسال پیامک یا ایمیل، هشداری ارسال می کنند.

کاربرد ژئوفنسینگ در دنیای امروزه چیست؟

افراد و شرکت ها به طور یکسان از ژئوفنس برای ردیابی مجموعه ای از دارایی هایشان، از جمله عزیزان، اشیای با ارزش و وسایل نقلیه خود، در یک منطقه مرز بندی شده مشخص استفاده می نمایند. والدین می توانند از آن جهت نظارت بر فرزندانشان در راه رسیدن به مدرسه استفاده نموده تا اطمینان حاصل کنند که آن ها از مسیر مشخص شده برایشان خارج نشده و به آن پایبند هستند، یا با تنظیم مرزهایی برای فرزندان نوجوانشان در هنگام رانندگی، برایشان تعیین کنند که چقدر می توانند از حریم خانه دور تر بروند. مشاغل نیز از فناوری دیواره جغرافیایی در زمینه های متفاوتی بهره می برند.

یک نمایشگاه اتومبیل ممکن است برای ردیابی مشتریانی که جهت تست وسیله نقلیه، آن را اجاره می کنند، استفاده نماید تا مطمئن شود که آن ها از حریم معین در قرارداد فراتر نمی روند. همچنین، یک شرکت ساختمانی ممکن است از دیواره جغرافیایی جهت اطمینان حاصل کردن از این که جرثقیل ها، بولدوزرها و سایر تجهیزاتشان در طول شب محل کار مشتری را ترک نمی کنند، بهره ببرد. حتی کشاورزان نیز می توانند تکنولوژی دیواره جغرافیایی را در زمینه کاری خود مورد استفاده قرار دهند. بسیاری از این افراد با متصل کردن ردیاب ها به دام های خود، از خارج نشدن آن ها از محدوده زمین های کشاورزی اطمینان حاصل می کنند.

آینده فناوری دیواره جغرافیایی

مردم هرروزه بیشتر از ژئوفنسینگ به عنوان یکی از فواید و امتیازات تکنولوژی بهره می برند. ردیاب تعبیه شده ای در یک دستبند بر روی مچ دست شما قادر است به محض خروجتان از مرزبندی تعیین شده به عنوان حریم خانه کاربر، عامل خاموش شدن چراغ ها یا قفل شدن درب منزلتان شود. حصارکشی مجازی همچنین می تواند به سهولت امر تحویل نامه و بسته ها نیز یاری رساند. چنانچه هر یک از نامه یا بسته ها دارای برچسب شناسایی فرکانس رادیویی باشد، جی پی اس و برنامه های نرم افزاری قادرند به محض ورود آن ها به محدوده مرزبندی شده ای در نزدیکی آدرس تعیین شده به عنوان محل تحویل، به گیرنده هشدار دهند.

مرزبندی های جی پی اس آکیتا

اینجا در جی پی اس آکیتا، به قابلیت های ارائه شده در زمینه ژئوفنس توسط ما،‌ دیواره جغرافیایی گفته می شود. بستر یا پلتفرم ساده ما دارای یک بخش به نام حصار الکترونیکی است که به دور مرکز هر آدرس انتخاب شده ای توسط کاربر، یک حصار ژئوفنس ایجاد می کند. شعاع اطراف نقطه مرکزی مکان منتخب را می توان به فاصله دلخواه تنظیم نمود. همچنین می توان نحوه دریافت هشدارها را بر روی گزینه پیام اپلیکیشنی (Push Notificaton) یا ایمیل تنظیم نموده تا به محض ورود یا خروج یک ردیاب از مرزبندی مشخص مورد نظر، به شما اطلاع داده شود.

همگی ردیاب های جی پی اس آکیتا، از قابلیت های مرزبندی برخوردار می باشند. آیا مطمئن نیستید کدام ردیاب برای کسب و کار یا نیازهای شخصی شما مناسب تر است؟ برای یافتن پاسخ خود با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ردیاب مناسب برای اجاره خودرو
GPS چگونه کار می کند؟