ردیاب کامیون مرسدس بنز آروکس | قیمت جی پی اس مرسدس بنز آروکس - ردیاب آکیتا
 1. خانه
 2. ردیاب کامیون
 3. ردیاب کامیون مرسدس بنز آروکس | قیمت جی پی اس مرسدس بنز آروکس

ردیاب کامیون مرسدس بنز آروکس | قیمت جی پی اس مرسدس بنز آروکس

کامیون آروکس با ترکیب قدرت، استحکام، و کارایی به شیوه ای منحصر به فرد، سنت 110 ساله کمپانی مرسدس بنز را در زمینه ساخت خودروهای سنگین ادامه می‌دهد و با استفاده از تکنولوژی های روز و خلاقانه، آن را به نسل های آینده منتقل می‌کند.در این مطلب از خصوصیات آروکس  و ردیاب آروکس صحبت می کنیم.

طراحی این کامیون زیبا به گونه ای است که با فراهم نمودن گشتاور بالا، رانندگی انعطاف پذیر، شاسی و سیستم تعلیق مناسب، فعالیت آروکس را در جاده های هموار و ناهموار به خوبی امکان‌پذیر ساخته است. طراحی مستحکم و مقاوم، تنها عامل برتری آروکس نیست؛ بلکه مصرف سوخت کم حتی هنگام حمل بارهای سنگین، قابلیت اطمینان فوق‌العاده زیاد، و هزینه های نگهداری مناسب، از جمله نقاط قوت این زیبای آلمانی به شمار می‌روند. در کنار تمام این موارد، لیستی از امکانات و تجهیزات سفارشی، متناسب با نیازها و سلایق رانندگان و کاربران، آروکس را به کامیونی خواستنی و حسادت برانگیز تبدیل می‌کند. در یک کلام می‌توان گفت آروکس، هر آنچه در زندگی کاری به آن نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

انواع کابین ها آروکس

کابین CompactSpace: از مشخصه های بارز کابین های CompactSpace M می‌توان به سقف کوتاه و ارتفاع کم آنها اشاره کرد که در کنار فضای موتور 170 یا 320 میلی متری، بیشترین میزان انعطاف پذیری را از خود نشان می‌دهند که همین امر، این نوع کابین ها را برای حمل پمپ های بتون به کابینی ایده‌آل تبدیل می‌کند. علاوه بر این موارد، امکان دسترسی راحت به کابین، دید عالی، و امکان سفارش تختخواب تاشو، راحتی کم نظیر و فوق العاده ای را برای راننده و دیگر سرنشینان فراهم می‌کنند.

نوع کابین M-Cab M-Cab آروکس

فضای موتور 320 میلی متر 170 میلی متر
عرض 2,300 میلی متر 2,300 میلی متر
طول خارجی 2,000 میلی متر 2,000 میلی متر
ارتفاع داخل کابین (از کف تا سقف) 1,400 میلی متر 1,400 میلی متر
کابین ClassicSpace: از مشخصه های بارز کابین های ClassicSpace که در چهار تیپ S، M، و L با فضای موتور 320 و 170 میلی متر، و تیپ L با کفی مسطح (Flat Floor) عرضه می‌شوند، می‌توان به دسترسی راحت به کابین، ابعاد بیرونی جمع و جور، و دید عالی اشاره کرد. با وجود ارتفاع کم خودرو در مجموع، فضای کاری مناسبی در زیر سقف این آلمانی زیبا فراهم شده است. گفتنی است، کابین های ClassicSpace، سبک ترین کابین ارائه شده برای آروکس هستند که همین امر، استفاده از آنها را در صنعت ساخت و ساز بسیار مناسب جلوه می‌دهد. وجود محفظه های بزرگ جهت نگهداری وسایل در پشت صندلی های سری M و همچنین امکان سفارش تختخواب تاشو، این کابین را به کابینی ایده‌آل برای کارهایی که زمان انتظار زیادی دارند، تبدیل می‌کند. در صورتی که بخواهید حین کار از راحتی بیشتری برخوردار شوید، می‌توانید از سری L با تختخواب های فول سایز و فضای نگهداری وسایل بیشتر استفاده کنید. کمپانی مرسدس بنز با ساخت مدل منحصر به فرد Flat Floor برای این سری، نه تنها امکان رفت و آمد آسان داخل کابین را برای سرنشینان فراهم کرده است، بلکه دید بسیار مناسبی از جاده را نیز، در اختیار آنها قرار داده است که این موضوع به ویژه در جاده های آف رود، از اهمیت بسیاری برخوردار است. گفتنی است، کمپانی سازنده امکان سفارش ردیف دوم صندلی ها را نیز، برای کابین ClassicSpace L با فضای موتور 170 میلی متری فراهم کرده است؛ بدین ترتیب، استفاده از این کابین برای آموزش رانندگی یا کارهایی که به خدمه بیشتری نیاز دارد، بسیار مناسب است.

نوع کابین S-Cab S-Cab آروکس

فضای موتور 320 میلی متر 170 میلی متر
عرض 2,300 میلی متر 2,300 میلی متر
طول خارجی 1,700 میلی متر 1,700 میلی متر
ارتفاع داخل کابین (از کف تا سقف) 1,600 میلی متر 1,600 میلی متر

نوع کابین M-Cab M-Cab آروکس

فضای موتور 320 میلی متر 170 میلی متر
عرض 2,300 میلی متر 2,300 میلی متر
طول خارجی 2,000 میلی متر 2,000 میلی متر
ارتفاع داخل کابین (از کف تا سقف) 1,600 میلی متر 1,600 میلی متر

نوع کابین L-Cab L-Cab L-Cab Flat Floor آروکس

فضای موتور 320 میلی متر 170 میلی متر 2,300 میلی متر
عرض 2,300 میلی متر 2,300 میلی متر 2,300 میلی متر
طول خارجی 2,300 میلی متر 2,300 میلی متر 2,300 میلی متر
ارتفاع داخل کابین (از کف تا سقف) 1,590 میلی متر 1,590 میلی متر 1,590 میلی متر
کابین StreamSpace: این کابین که با دو عرض متفاوت (2500 میلی متر به صورت Flat Floor یا 2300 میلی متر با فضای موتور 320 یا 170 میلی متر یا Flat Floor) عرضه می‌شود، بخاطر طراحی آیرودینامیکش، حداکثر آسایش و راحتی را برای راننده و سرنشینان خود فراهم می‌آورد. همانند کابین های ClassicSpace، کابین StreamSpace نیز، با طراحی زیبا و فوق‌العاده کاربردیش، نه تنها فضای مناسبی برای زندگی پشت فرمان فراهم می‌آورد، بلکه با ارائه محفظه های مناسب و کاربردی برای نگهداری وسایل، آسایش و راحتی را به ارمغان می‌آورد. امکان سفارش دو تختخواب به همراه فهرستی بلند بالا از دیگر تجهیزات سفارشی، راحتی و آسایش بی نظیری را برای راننده ای که مدت های طولانی از خانه و خانواده خود دور است، فراهم می‌آورد. همانند کابین های ClassicSpace، کمپانی سازنده امکان سفارش ردیف دوم صندلی ها را نیز، برای کابین StreamSpace با فضای موتور 170 میلی متری و یا Flat Floor فراهم کرده است؛ بدین ترتیب، استفاده از این کابین برای آموزش رانندگی یا کارهایی که به خدمه بیشتری نیاز دارد، بسیار مناسب است.

نوع کابین L-Cab L-Cab L-Cab Flat Floor آروکس

فضای موتور 320 میلی متر 170 میلی متر 2,300 میلی متر
عرض 2,300 میلی متر 2,300 میلی متر 2,300 میلی متر
طول خارجی 2,300 میلی متر 2,300 میلی متر 2,300 میلی متر
ارتفاع داخل کابین (از کف تا سقف) 1,840 میلی متر 1,840 میلی متر 1,840 میلی متر
کابین BigSpace: عرض 2500 میلی متری این کابین در کنار ارتفاع سقف 2 متری، فضای بسیار مناسبی را برای کار و زندگی در اختیار راننده و سرنشینان قرار می‌دهد. ارائه فضایی راحت و دلنشین و امکان سفارش تجهیزات فراوان، در کنار ارگونومی خوب و طراحی زیبا، استفاده از این کابین را در مسیرهای طولانی به امری لذتبخش تبدیل می‌کند. گفتنی است، امکان سفارش صندلی های ردیف دوم برای این کابین نیز، وجود دارد.

نوع کابین L-Cab آروکس

فضای موتور 2,500 میلی متر Flat Floor
عرض 2,500 میلی متر
طول خارجی 2,300 میلی متر
ارتفاع داخل کابین (از کف تا سقف) 1,990 میلی متر
در قسمت دوم این مقاله که یکشنبه هفته آینده ارائه می‌شود، به بررسی سیستم انتقال قدرت آروکس می‌پردازیم.

سیستم انتقال قدرت آروکس

موتور: کمپانی مرسدس بنز مدل جدید آروکس را با چهار حجم موتور و 16 قدرت مختلف (بین 238 تا 625 اسب بخار) روانه بازار می‌کند تا پاسخگوی نیازها و شرایط متفاوت باشد؛ گفتنی است، تمامی مدل ها به گونه ای طراحی شده‌اند که کمترین میزان مصرف سوخت، بیشترین گشتاور و انعطاف پذیری هنگام رانندگی، کمترین میزان سر و صدا و آلودگی و عمری طولانی با کیفیتی بی نظیر را برای خریداران به ارمغان می‌آورند. از دیگر ویژگی های این کامیون زیبا و پر قدرت می‌توان به پیروی از استاندارد آلایندگی یورو 6 اشاره کرد. جالب است بدانید که مصرف سوخت این آلمانی پر قدرت در مقایسه با دیگر کامیون هایی که از استاندارد یورو 6 تبعیت می‌کنند، بیش از 4 درصد کاهش یافته است که بخشی از آن، به دلیل استفاده از سیستم تزریق سوخت پرفشار X-Pulse است که سوخت را با فشار 2,100 بار به داخل سیلندرها تزریق می‌کند. پیشرانه های عرضه شده برای آروکس جدید، علاوه بر کاهش مصرف سوخت، مصرف AdBlue را نیز تا 40 درصد کاهش داده‌اند که همین امر، سبب کاهش چشمگیر هزینه های نگهداری و افزایش عمر کامیون می‌شود.

گیربکس: کمپانی مرسدس بنز، مدل جدید آروکس را با 3 گیربکس مختلف در اختیار خریداران قرار می‌دهد:

• گیربکس Mercedes Power Shift 3: این گیربکس که به صورت استاندارد بر روی تمامی مدل های آروکس نصب می‌شود، تعویض دنده هایی نرم و روان، انتقال قدرت بی نظیر، و هندلینگ بسیار مناسبی را برای این کامیون همراه دارد. قابلیت مانور، تعویض دنده های اتوماتیک حین حرکت در سراشیبی، قابلیت تکان دادن و لرزاندن ماشین برای بیرون آوردن کامیون از گل و لای، حالت EcoRoll جهت کاهش مصرف سوخت هنگام حرکت در سراشیبی، و امکان انتخاب سه حالت رانندگی حتی برای خودروی در حال حرکت، گیربکس Mercedes Power Shift 3 را به انتخاب اول خریداران تبدیل می‌کند. حالت استاندارد که برای رانندگی در جاده های هموار طراحی شده است، مصرف سوخت را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد. در شرایط استثنایی می‌توانید با انتخاب حالت دستی، کنترل کامل آروکس را در دست بگیرید؛ برای رانندگی در جاده های ناهموار و شرایط سخت و دشوار نیز، می‌توانید از حالت Power Mode یا Off-Road Mode استفاده کنید که حداکثر قدرت را در اختیار شما قرار می‌دهد. ملاحظه می‌کنید که کمپانی سازنده رانندگی در شرایط مختلف را مد نظر قرار داده و با توجه به آنها، حالت های مختلفی را برای گیربکس طراحی کرده است. عمل تعویض دنده با گیربکس Mercedes Power Shift 3 که در سه حالت 8، 12، و 16 سرعته عرضه می‌شود، به آسانی انجام می‌گیرد. شما می‌توانید با توجه به شرایط کاری خود، با انتخاب یکی از دو حالت Direct Drive یا Over Drive برای گیربکس ها، مدلی از آروکس را انتخاب کنید که با کمترین میزان مصرف سوخت، بیشترین میزان بازدهی را برای شما به ارمغان بیاورد.

• گیربکس دستی: اگرچه تمامی مدل های آروکس به صورت استاندارد با گیربکس اتوماتیک Mercedes PowerShift 3 عرضه می‌شوند، اما کمپانی سازنده برای آن دسته از رانندگانی که تعویض دنده دستی را ترجیح می‌دهند، امکان سفارش گیربکس 9 یا 16 سرعته دستی را نیز، فراهم کرده است.

• کلاچ مجهز به توربو ریتاردر: در صورت استفاده از این کلاچ می‌توانید خیال خود را بابت استارت راحت و ترمز خوب، هنگام حمل بارهای سنگین، راحت کنید. این کلاچ با ترکیب مزایای کلاچ های هیدرودینامیک و ریتاردرهای معمولی در یک بسته، حداکثر کنترل و کمترین میزان مصرف سوخت را به همراه حداکثر گشتاور، بدون محدودیت زمانی برای شما به ارمغان می‌آورد. ریتاردر که حتی هنگام دنده عقب نیز، عملکرد خوبی از خود به نمایش می‌گذارد، با کاهش وزن 80 کیلوگرمی در مقایسه با کلاچ مجهز به مبدل گشتاور، نه تنها قدرت ترمز را افزایش می‌دهد، بلکه آلودگی صوتی را نیز به حداقل می‌رساند. کاهش میزان فرسودگی سیستم ترمز نیز، علاوه بر کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، با بهبود عملکرد سیستم ترمز، ایمنی خودرو را افزایش می‌دهد. استخراج و حفاری، حمل الوار و درخت، حمل خودروهای سنگین، حمل ماشین آلات صنعتی، حمل و نقل های بزرگ و سنگین، از جمله فعالیت هایی است که می‌توانند از مزایای این نوع کلاچ بهره ببرند. گفتنی است، از این سیستم می‌توان بر روی شاسی های مختلف اعم از کمپرسی و کشنده مجهز به موتورهایی با قدرت 420 تا 625 اسب بخار استفاده کرد. آکتروس و آروکس SLT نیز، با افزودن یک سیستم خنک کننده اضافی پشت کابین، از مزایای این کلاچ بهره می‌برند.

دیفرانسیل: کمپانی مرسدس بنز به منظور افزایش قابلیت ها و بهبود عملکرد این کامیون زیبا در شرایط مختلف، آروکس جدید را با دیفرانسیل های مختلفی به بازار عرضه می‌کند.

• دیفرانسیل جلو: کمپانی سازنده مدل جدید آروکس را در اوزان 7.5، 8 و 9 تن، به صورت دیفرانسیل جلو عرضه می‌کند. همچنین، به منظور افزایش کشش خودرو، دیفزانسیل قفل شونده نیز بر روی این مدل ها ارائه می‌شود.

• دیفرانسیل عقب: کمپانی مرسدس بنز به منظور افزایش کارایی و عملکرد خودروهای سنگین خود، مدل جدید آروکس را به صورت دیفرانسیل عقب با ظرفیت بار 16 تن نیز، در دسترس خریداران قرار می‌دهد. گفتنی است، این مدل ها به صورت استاندارد از قفل دیفرانسیل بهره می‌برند.

• چهار چرخ محرک: مدل جدید آروکس با ارائه تجهیزات سفارشی فراوان، به خوبی پاسخگوی نیازهای هر شغلی می‌باشد؛ از یک کامیون 4×4 گرفته تا یک کمپرسی 8×8. این آلمانی زیبا با برخورداری از سیستم دو سرعته یا تک سرعته چهار چرخ محرک، از پس هر کاری برمی‌آید.

شاسی آروکس

مشخصات چرخ ها: در جدول زیر، مشخصات استاندارد چرخ ها در مدل های مختلف آروکس را مشاهده می‌کنید. گفتنی است، این کامیون زیبا و پر قدرت که هم به صورت فرمان راست و هم فرمان چپ عرضه می‌شود، برای راحتی کاربران خود بسیاری از این مشخصات را در مدل های مختلف خود ارائه می‌کند:

– مدل استاندارد (مجهز به سیستم تعلیق بادی یا استیل)

– Loader (مجهز به سیستم تعلیق سبک)

– Grounder (مجهز به سیستم تعلیق استیل مقاوم)

– کشنده (مجهز به سیستم تعلیق بادی)

گفتنی است، گروه خدمات CTT مرسدس بنز که کوتاه شده عبارت Custom Tailored Trucks است، می‌توانند این کامیون زیبا و پر قدرت را به صورت سفارشی و با توجه به خواسته و نیاز شما آماده کنند.

به دلیل آنکه انعطاف پذیری نقش مهمی در بهبود کشش خودرو در شرایط مختلف ایفا می‌کند، کمپانی مرسدس بنز مدل جدید آروکس را با شاسی هایی مقاوم اما انعطاف پذیر روانه بازار کرده است. برای مثال، مدل های مخصوص آف رود با برخورداری از شاسی فولادی به عرض 744 و قطر 8 تا 9 میلی متر، عملکرد بسیار خوبی در جاده های ناهموار از خود به نمایش می‌گذارند.

خودروساز آلمانی برای افزایش عملکرد این کامیون در جاده های هموار نیز، مدل جدید آروکس را با شاسی فولادی به عرض 834 و ضخامت 7 تا 8 میلی متر عرضه می‌کند.

سیستم تعلیق: ارائه سیستم تعلیق های متفاوت از سوی کمپانی سازنده برای مدل جدید آروکس، نشان دهنده اهمیت نیازها و خواسته های خریداران می‌باشد. برای مثال، استفاده از 2، 3 یا 4 کمک فنر فولادی بدون از بین بردن راحتی و آسایش راننده و سرنشینان، کمک شایانی به حمل بارهای سنگین در جاده های ناهموار می‌کند. استفاده از فنرها و کمک فنرهای مختلف، میله های ضد غلتش، و سیستم تعلیق بادی نیز، با فراهم آوردن امکان تنظیم ارتفاع و کاهش صدا، در حمل بارهای فوق سنگین بسیار موثر هستند و ایمنی و راحتی بسیاری برای راننده و بار به ارمغان می‌آورند.

تکنولوژی آروکس

سیستم های ترمز
• سیستم ترمز الکترونیکی: سیستم ترمز الکترونیومتیک (EPB) که شامل ترمز ضدقفل (ABS) و ضد لغزش (ASR) می‌باشد، به صورت استاندارد بر روی تمامی مدل های آروکس عرضه می‌شود. سیستم EPB با کنترل ترمز هر چرخ به صورت الکترونیکی و جداگانه، نه تنها وقفه بین ترمزگیری ها را به حداقل می‌رساند، بلکه با بهره گیری از ترمز موتور یا ریتاردر، ایمنی کامیون را افزایش و فرسایش سیستم ترمز را کاهش می‌دهد. سیستم کنترل در سربالایی نیز که به صورت استاندارد بر روی آروکس نصب می‌شود، ایمنی کامیون را هنگام حرکت در جاده های ناهموار و شیبدار افزایش می‌دهد. شایان ذکر است، در صورت ترمز ناگهانی، این سیستم به منظور هشدار دادن به خودروهای پشت سر، به صورت خودکار چراغ های خطر را روشن و بدین ترتیب، از بروز تصادفات مرگبار جلوگیری می‌کند. کامیون جدید آروکس با ارائه امکان انتخاب سیستم های ترمز مختلف (دیسکی، کاسه ای، یا ترکیبی)، دست خریداران را در خرید کامیون متناسب با نیازهایشان باز می‌گذارد. همچنین، مدل های چهار چرخ محرک این کامیون آلمانی با بهره مندی از سیستم قطع و وصل ترمز ضدقفل، می‌توانند با غیر فعال کردن این ترمز و کاهش فواصل بین ترمزها، به راحتی در شن و ماسه، گل و لای و یا برف حرکت کنند.

• ترمز موتور با عملکرد بالا: ترمز موتور که به صورت استاندارد بر روی تمامی مدل های آروکس عرضه می‌شود، از موتور کامیون به عنوان کمپرسور استفاده می‌کند و با ایجاد گازهای یکنواخت، سرعت این خودروی سنگین را بدون فرسایش سیستم ترمز، کاهش می‌دهد؛ بدین ترتیب، نه تنها ایمنی خودرو را افزایش می‌دهد، بلکه از ایجاد هزینه های اضافی برای بررسی و تعمیر سیستم ترمز می‌کاهد. رانندگان می‌توانند در صورت نیاز از طریق اهرم تعبیه شده روی میل فرمان، این سیستم را در سه مرحله کنترل کنند و از قدرت ترمز آن، بهره‌مند گردند. همچنین، کمپانی سازنده امکان سفارش ترمز موتور با عملکرد بالا و قدرت ترمز بیش از 637 اسب بخار را فراهم کرده است که شما می‌توانید بر اساس مشخصات کامیون خود و به منظور افزایش هرچه بیشتر ایمنی، از این سیستم استفاده کنید.

• ریتاردر آبی: ریتادر آبی که جزو تجهیزات سفارشی آروکس به شمار می‌رود، یک ترمز کمکی بدون فرسایش است که در 85 درصد موارد، می‌توان از آن برای ترمز کردن و کاهش سرعت کامیون استفاده کرد. ریتاردر از آب موجود در سیستم خنک کننده موتور استفاده می‌کند؛ بدین ترتیب، دیگر نیازی به سیستم خنک کننده روغنی اضافی نیست. گفتنی است، گرمای تولید شده در سیستم نیز، از طریق سیستم خنک کننده موتور از بین می‌رود. طراحی ریتاردر آبی به گونه ای است که در عین کوچکی و کاهش وزن 20 کیلوگرمی نسبت به ریتاردرهای روغنی قدیمی، نیروی ترمز بسیار خوبی را در اختیار خودرو و راننده قرار می‌دهد. در اینجا ذکر این نکته لازم است که قدرت ترمز ریتاردر، با دنده انتخابی یا دور موتور در ارتباط نیست و تعویض دنده، خللی در عملکرد این سیستم ایجاد نمی‌کند؛ تنها عاملی که قدرت ریتاردر را تحت تاثیر قرار می‌دهد، سرعت کامیون است. اهرم تعبیه شده در سمت راست میل فرمان، امکان کنترل کامل این سیستم را در پنج مرحله برای راننده فراهم می‌آورد؛ این سیستم در کنار ترمز موتور استاندارد، قدرت ترمز فوق العاده ای را برای حمل بارهای سنگین یا هنگام حرکت در مناطق صعب العبور در اختیار راننده قرار می‌دهد.

سیستم های کمکی بنز آروکس

سیستم کنترل مجاورت: این سیستم که به صورت سفارشی بر روی مدل جدید آروکس عرضه می‌شود، با بهره‌گیری از سیستم Stop-Start اتوماتیک و حفظ فاصله مناسب با خودروی جلویی، خطر برخورد از پشت را کاهش و ایمنی و آسایش را افزایش می‌دهد.

سنسور نور و باران: این سیستم که بر روی تمامی مدل های آروکس قابل سفارش می‌باشد، در صورت نیاز چراغ های جلو و برف پاک کن ها را به طور خودکار فعال می‌کند.

آینه هایی با عملکرد بهتر: با لمس یک دکمه، آینه جانبی سمت شاگرد 10 درجه به سمت بیرون می‌چرخد که این امر، با افزایش دید راننده، عملکرد بهتر وی و کاهش خطر را در پی دارد؛ گفتنی است، این آینه ها نیز، تنها به درخواست خریدار بر روی کامیون نصب می‌شوند.

سیستم های ایمنی بنز آروکس

هشدار خواب آلودگی: این سیستم با ارزیابی حالت های مختلف رانندگی، میزان هوشیاری راننده را می‌سنجد و در صورت تشخیص کاهش میزان هوشیاری، هم از طریق نمایشگر تعبیه شده روی داشبورد و هم به صورت صوتی به راننده هشدار می‌دهد و او را وادار به توقف و استراحت می‌کند. تعامل این سیستم با سیستم هشدار عبور از خط، سبب افزایش ایمنی می‌شود و خللی در رانندگی ایجاد نمی‌کند.

ترمز کمکی فعال 3: سیستم ترمز کمکی فعال 3 که به صورت سفارشی بر روی این کامیون نصب می‌شود، با تشخیص خطرات پیش رو و کاهش سرعت کامیون از طریق ترمزهای مرحله‌ای، کمک شایانی به افزایش ایمنی و راحتی راننده می‌کند. هنگامی که با سرعت بیش از 10 کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کنید، این سیستم شرایط ترافیکی پیش رو، فاصله با خودروهای جلویی، سرعت آنها، و همچنین موانع ثابت موجود در مسیر را ارزیابی کرده و در صورت تشخیص خطر، با کاهش سرعت خودرو یا توقف کامل آن، از بروز تصادفات جلوگیری و یا شدت آن را کاهش می‌دهد.

سیستم هشدار عبور از خط: این سیستم نیز، از جمله تجهیزات سفارشی مدل جدید آروکس بوده و همان‌طور که می‌دانید، در صورت عبور از خط به راننده هشدار می‌دهد تا خودروی خود را بین خطوط براند. دوربین کوچک نصب شده پشت شیشه جلو، علائم روی جاده را بررسی و اطلاعات لازم را به کامپیوتر خودرو منتقل می‌کند. بدین ترتیب، چنانچه فاصله جانبی خودرو با علائم جاده تغییر کند، این سیستم از طریق بوقی که از بلندگوهای سیستم صوتی پخش می‌شود، راننده را آگاه کرده و به او هشدار می‌دهد که کامیون را در مسیر مناسب براند.

سیستم کنترل پایداری: این سیستم نیز که به صورت سفارشی بر روی بسیاری از مدل های آروکس نصب می‌شود، در حفظ پایداری کامیون و کشنده آن در شرایط اضطراری از جمله لیز خوردن یا تغییر جهت ناگهانی بسیار موثر است. این سیستم با تنظیم دقیق نیروی گشتاور، انجام ترمزهای دقیق و به موقع، و همچنین کنترل کشنده، سعی می‌کند تعادل خودرو را مجددا برقرار و در نتیجه، هم خودرو و هم راننده و دیگر سرنشینان را از خطرات احتمالی دور کند.

کیسه هوای راننده: از دیگر تجهیزات سفارشی بسیاری از مدل های آروکس می‌توان به کیسه هوای راننده و کمربند ایمنی پیش کشنده اشاره کرد که در صورت بروز ضربات شدید فعال می‌شوند و از وارد شدن آسیب های جدی به راننده جلوگیری می‌کنند.

سیستم های ارائه شده برای کاهش مصرف سوخت بنز آروکس

سیستم FleetBoard® EcoSupport: این سیستم که به صورت استاندارد بر روی تمامی مدل های آروکس عرضه می‌شود، با تجزیه و تحلیل حالت های مختلف رانندگی و عکس العمل های راننده، اقدامات لازم جهت مصرف بهینه سوخت را انجام می‌دهد.

سیستم FleetBoard®: این سیستم بر اساس عوامل کلیدی رانندگی از جمله ترمز گرفتن، گاز دادن، سبقت گرفتن، تعویض دنده، استفاده از کروز کنترل و غیره، عملکرد راننده و خودرو را در هر مسیر می‌سنجد و به وی امتیاز می‌دهد؛ بدین ترتیب، مسئولان شرکت حمل و نقل با بررسی عملکرد رانندگان خود می‌توانند شیوه های مدیریتی بهتری در پیش بگیرند. این سیستم شرایط مختلفی را که در آن رانندگی نامناسب سبب افزایش مصرف سوخت شده است، مشخص می‌کند و شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات لازم در وب سایت FleetBoard®، مصرف سوخت اضافی راننده را محاسبه کنید.

سیستم های هوشمند: کمپانی مرسدس بنز با ارائه سیستم های هوشمند مختلف از جمله کنترل هوشمند کمپرسور هوا، پمپ آب دو مرحله‌ای برقی، پمپ فرمان برقی، پره های رادیاتور، و استفاده از گرمای اضافی موتور به صورت استاندارد یا سفارشی، تلاش می‌کند نیروی تولید شده در موتور را صرفا جهت به پیش راندن خودرو مورد استفاده قرار دهد و بدین ترتیب، از مصرف سوخت در حد چشمگیری بکاهد. گفتنی است، این سیستم ها متناسب با مشخصات کامیون عرضه می‌شوند.

کنترل فشار تایر: این سیستم که جزو تجهیزات ایمنی الکترونیکی به شمار می‌رود و به صورت سفارشی بر روی برخی مدل های آروکس عرضه می‌شود، از طریق سنسورهای نصب شده داخل رینگ ها، فشار باد تمامی تایرها را ارزیابی می‌کند و اطلاعات به دست آمده را از طریق آنتن، منتقل و بر روی صفحه کیلومترشمار به نمایش درمی‌آورد. در صورت تشخیص کمبود فشار، این سیستم با روشن کردن یک چراغ زرد یا قرمز روی داشبورد به راننده هشدار می‌دهد؛ گفتنی است، رنگ چراغ به شدت کمبود فشار بستگی دارد. بدین ترتیب، می‌توان به راحتی از ترکیدگی لاستیک یا پنچری ناگهانی جلوگیری کرد. این سیستم نه تنها با افزایش عمر لاستیک، هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش می‌دهد، بلکه با کاهش مصرف سوخت و افزایش ایمنی، راحتی و آسایش بیشتری برای راننده به ارمغان می‌آورد.

تجهیزات رفاهی مرسدس بنز آروکس

صندلی ها: صندلی های این کامیون زیبا با ارائه نشیمنگاه 40 میلی متری، رنگ های متنوع، و امکان تنظیم در حالت های مختلف، نهایت آسایش و راحتی را برای راننده و سرنشینان به ارمغان می‌آورند. پوشش صندلی ها هر چه باشد (چرم دست ساز، پارچه بادوام، مخمل نرم، یا چرم لوکس)، خیالتان از بابت راحتی صندلی ها راحت باشد.

محیط کار ارگونومیک: محیط کار کاربردی، دسترسی راحت به دکمه ها و کنترل ها، و انجام بسیاری از فعالیت های اصلی خودرو از طریق فرمان چندکاره بخشی از ویژگی هایی است که کار با آروکس را دلپذیر و راحت می‌کند. دسته دنده اتوماتیک در سمت راست میل فرمان قرار گرفته و دیگر اهرم ها، پیچ رادیو، و محفظه های نگهداری وسایل چیدمانی ارگونومیک دارند. در مجموع باید گفت که آروکس محیطی زیبا و راحت را برای راننده فراهم کرده است.

محفظه های نگهداری: تعبیه هوشمندانه محفظه های نگهداری در جای جای کابین، با فراهم آوردن امکان حمل وسایل مختلف و ضروری، زندگی در آروکس را بسیار راحت و دلنشین می‌سازد. گفتنی است، امکان سفارش محفظه های قفل شونده در قسمت بیرونی کابین های M و L، قابلیت حمل وسایل کثیف و آلوده را نیز، برای شما فراهم می‌آورد.

تجهیزات حفاظتی: آروکس با ارائه تجهیزات حفاظتی مناسب، از جان و مال راننده و سرنشینان به خوبی محافظت می‌کند. از جمله این تجهیزات حفاظتی می‌توان به صفحات محافظ استیل برای باک سوخت و رادیاتور و سپرهایی برای محافظت از چراغ های جلو و عقب اشاره کرد.

سوئیچ چند منظوره: سوئیچ چند منظوره با هدف افزایش راحتی، آسایش و ایمنی راننده، عملکردهای بیشتری را به ریموت کنترل اضافه کرده است. این وسیله کارآمد که هنگام رانندگی خود را شارژ می‌کند، با ارزیابی موارد بسیاری تا فاصله 30 متری و نمایش اطلاعات بر روی نمایشگر 4.6 سانتی متری TFT، کمک شایانی به آسودگی خاطر راننده می‌کند. از جمله مواردی که این سیستم به ریموت کنترل افزوده است، می‌توان به کنترل فشار تایر، کنترل سیستم تعلیق، کنترل سیستم صوتی، و کنترل شیشه بالابر برقی و سانروف اشاره کرد.

استحکام: ویژگی منحصر به فرد مرسدس بنز آروکس

این کامیون زیبا و پر قدرت با ارائه امکان انجام سخت ترین کارها به صورت شبانه روزی بدون کوچکترین نقص، نقش بسیار بزرگی در صنعت ساخت و ساز ایفا می‌کند. این کامیون آلمانی در هر سه حالت کمپرسی، میکسر، یا کشنده، قدرت و استحکام بسیار زیادی از خود نشان می‌دهد. شما با نگاهی به کابین گالوانیزه، شاسی مستحکم اما انعطاف پذیر، و جزئیاتی چون پله ها و محافظ چراغ های عقب، به خوبی متوجه خواهید شد که هدف کمپانی سازنده از طراحی مدل جدید آروکس، انجام وظیفه در شرایط سخت و دشوار می‌باشد. موتور منحصر به فرد این کامیون در کنار طراحی آیرودینامیک بدنه، وزن کم شاسی، فواصل طولانی بین تعمیرات، گیربکس PowerShift 3 اتوماتیک مرسدس بنز، و همچنین سیستم FleetBoard EcoSupport سبب می‌شوند آروکس با کمترین میزان مصرف سوخت، بیشترین بازدهی را داشته باشد. قابلیت به کارگیری قطعات مجزا در طراحی آروکس، سبب می‌شود بتوانید از این کامیون تحت هر شرایطی و به منظور انجام کارهای مختلفی استفاده کنید. کمپانی سازنده با ارائه 14 کابین مختلف، امکان تنظیم فاصله شاسی تا زمین، فواصل محوری متفاوت، و مشخصات چرخ های مختلف از 4×2 تا 8×8، این کامیون را به سرعت و با صرف کمترین هزینه، به خودرویی مناسب شرایط کاری شما تبدیل می‌کند. شما این کامیون را با هر مشخصاتی که سفارش دهید، بیشترین میزان بار را برایتان حمل می‌کند که این امر در کنار تجهیزات پیشرفته، آروکس را به کامیونی ایده‌آل برای حمل بارهای سنگین تبدیل می‌کند. کمپانی مرسدس بنز با طراحی آروکس Grounder امکان حمل بارهای حجیم و سنگین را در جاده های ناهموار فراهم کرده است. وزن سنگین، ارتفاع بیشتر شاسی از سطح زمین، چسبندگی بیشتر، شاسی مقاوم و انعطاف پذیر، و امکان انتخاب قطعات فولادی برای سیستم تعلیق، این کامیون را به هیولای جاده های آف رود تبدیل می‌کند. امکان انتخاب محورهای مختلف با قابلیت حمل بارهای سنگین تا 9 تن برای محورهای جلو و 16 تن در محورهای عقب، بر توانایی های آروکس می‌افزاید. گفتنی است، وزن مدل های 8×4، 8×6، و 8×8 مجهز به سیستم چهار چرخ محرک به بیش از 41 تن می‌رسد که در صورت نیاز، می‌توان آن را افزایش داد.

مرسدس بنز آروکس SLT

همان‌طور که می‌دانید، انجام برخی کارها به وسایل خاصی نیاز دارد؛ حمل بارهای سنگین و حجیم نیز، از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. کمپانی مرسدس بنز نیز با در نظر گرفتن این موضوع، آروکس SLT را با قابلیت حمل بارهایی به وزن 250 تن طراحی و تولید کرده است. در همان نگاه اول متوجه خواهید شد که این کامیون خاص و متفاوت با برخورداری از کابین های جدید که محیط کار و زندگی راحتی را در اختیار راننده قرار می‌دهند، موتورهای پر قدرت و قابل اعتماد یورو 6 با قدرت 625 اسب بخار (460 کیلو وات) و گشتاوری در حدود 3000 نیوتن متر، گیربکس 16 سرعته اتوماتیک Mercedes PowerShift 3، و سیستم منحصر به فرد Turbo Retarder Clutch، علاوه بر فراهم آوردن یک رانندگی انعطاف پذیر، کنترل چنین قدرتی را به راحتی در دستان شما قرار می‌دهد. آروکس SLT که به صورت استاندارد با سیستم تعلیق فولادی و به دو صورت 3 محور (6×4 و 6×6) و 4 محور (8×4، 8×6 و 8×8) عرضه می‌شود، مکمل مدل های 6×4 و 8×4 آکتروس SLT مجهز به سیستم تعلیق بادی می‌باشد. صرف نظر از مدل، شاسی این کامیون بسیار مقاوم بوده و تنوع گسترده سیستم های تعلیق و محورها، امکان بهره برداری کامل از قدرت تولید شده را تحت هر شرایطی در اختیار راننده قرار می‌دهند. ارائه تجهیزات مختلف برای تمامی مدل ها، این کامیون را آماده انجام هر کاری می‌کند. بازوهای اتصال در جلو و عقب و سیستم هیدرولیک برای قسمت کشنده تنها بخشی از تجهیزات استاندارد ارائه شده برای آروکس SLT هستند. در پایان لازم به ذکر است که شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع مدل های آروکس و یافتن کامیونی که با شرایط کاری شما بیشترین همخوانی را دارد، به نمایندگی مرسدس بنز مراجعه کنید.

بهترین ردیاب خودرو کدام است

چرا آکیتا بهترین ردیاب مرسدس بنز آروکس  است؟

شرکت ردیاب خودرو آکیتا یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه تولید بهترین ردیاب خودرو است. این شرکت در سال 1396 آغاز به کار کرده و در زمینه تولید انواع ردیاب‌ها و خدمات ردیابی خودرو، ردیاب موتور سیکلت، ردیاب انسان و ناوگان حمل و نقل فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت با پشتیبانی حرفه‌ای و سخت افزار های بسیار با کیفیت در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد. مهم‌ترین مزیت‌های این جی پی اس در ادامه معرفی شده‌اند:

 • ردیاب‌های  GPS خودرو آکیتا برای انواع خودرو ایرانی و خارجی، موتورسیکلت، کامیون و اتوبوس مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • امکان تعریف چندین ردیاب در یک اپلیکیشن مخصوص ناوگان حمل و نقل
 • دیواره جغرافیایی تعریف کنید و ورود و خروج ناوگان از محدوده مشخص شده به شما اطلاع داده می شود.
 • دارای نسخه تحت وب برای نمایش در نمایشگرهای بزرگ و مانیتورینگ
 • همه مسیرهای پیموده شده، سرعت، زمان و…  ماه ها ذخیره خواهند شد.
 • ترکر مرسدس بنز آروکس  دارای امکانات بسیار عالی بوده و از اپلیکیشن‌های اندروید، iOS و نسخه تحت وب پشتیبانی می کند. از این رو انتخابی بسیار مناسب برای شما می‌باشد.
 • تمام امکانات جی پی اس مرسدس بنز آروکس و بخش‌های مختلف دستگاه تست‌های متعددی را پشت سر گذاشته و تاییدیه‌های لازم از جمله تاییدیه سازمان تنظیمات مقررات و ارتباطات رادیویی را دریافت کرده‌اند.
 • این دستگاه برای اولین بار در ایران از چهار روش GPS، GLONASS، BeiDou و COMPASS برای ردیاب مرسدس بنز آروکس مورد نظر شما استفاده می‌کند.
 • استفاده از تراشه شرکت مدیاتک که به صورت اختصاصی برای این ردیاب‌ها طراحی شده، باتری 300 میلی آمپری و روش ذخیره نیروی خاص استفاده شده در این دستگاه، پایداری دستگاه را به شدت افزایش داده است.

تفاوت ردیاب کامیون مرسدس بنز آروکس آکیتا با ردیاب های دیگر در چیست؟

ردیاب ماهواره ای آکیتا سه ویژگی را برای ردیاب های خود مدنظر قرار داده، نرم افزار کاربردی، سخت افزار پرقدرت و خدمات پس از فروش حرفه ای مانند گارانتی تعویض. ردیاب های زیادی در بازار وجود دارند که با دروغ های تبلیغاتی قصد فریب کاربران را دارند. برند آکیتا با صداقت هر چه تمام و با احترام به حقوق مشتریان سعی در ارائه محصولی با کیفیت بالا را دارد.

برای داشتن یک ردیاب حرفه ای ظرفیت باتری، چیپست مورد استفاده و کیفیت قطعات روی برد اهمیت بالایی دارد به همین دلیل آکیتا محصولی با کیفیت بسیار بالا ارائه کرده که تجربه بسیار جذابی را برای کاربران ایجاد کند. با توجه به مشکلاتی که پس از خرید ردیاب های ارزان با آنها مواجه خواهید شد حتی ارزش خرید رایگان را ندارند و تجربه بسیار بدی از ردیاب خودرو را برای شما به یادگار خواهند گذاشت.

با خرید ردیاب آکیتا و نصب آن بر روی ردیاب مرسدس بنز آروکس خود نگرانی بابت سرقت آن نداشته باشید. همچنین با استفاده از بخش دموی ردیاب آکیتا قبل از خرید امکانات آکیتا را تست کنید. می توانید در صورت هر گونه سوال با تیم پشتیبانی آکیتا در ارتباط باشید.

مطلب قبل را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ردیاب مرسدس بنز آكتروس SLT | قیمت جی پی اس مرسدس بنز آكتروس SLT
ردیاب کامیون مان TGS WW| قیمت جی پی اس مان TGS WW