ردیاب X6 جیناف | قیمت جی پی اس X6 جیناف - ردیاب آکیتا | بهترین ردیاب X6 جیناف

محصول X6 این شرکت کامیونی است که با کاربری باری و کمپرسی در تیپ‌های مختلف محوری با تناژ‌های گوناگون عرضه می‌شود که در این میان از تکنولوژی‌های خاص جیناف نیز بهره کامل را می‌برد. در این مطلب نگاهی داریم به این کامیون پر‌قدرت و باکیفیت و جزئیات ساختاری آن.در این مطلب از خصوصیات X6 جیناف  و ردیاب X6 جیناف صحبت می کنیم.

X6 جیناف ریشه  در  داف‌

 عمده ساخته‌های جیناف از محصولات DAF هلند نشأت می‌گیرند که امروزه فورد کارگو برزیلی یا همان فورد ترکی و همچنین ایویکو دیلی و مرسدس بنز آتگو نیز در این میان توسط جیناف برای دیگر کاربری‌های مد‌نظر مدیران این شرکت، انتخاب و به خدمت گرفته می‌شوند.
جیناف X6 ‌ روی DAF سری CF ساخته می‌شود که‌ توان حرکتی خود را نیز از موتورهای همان کامیون، یعنی سری پیشرانه‌های paccar با استاندارد آلایندگی یورو6 می‌گیرند‌ اما تغییرات ایجاد‌شده ‌روی این شاسی، آن را به یک کامیون باری پر‌قدرت تبدیل می‌کند که می‌توان گفت فقط از نظر ظاهری و تا‌حدودی فنی بین این خودرو شباهت‌هایی وجود دارد و در مواردی همچون تناژ باری، آرایش محور‌ها و توانایی‌های حرکتی کاملا با هم متفاوت هستند به نحوی که به گفته کارشناسان صنعت خودروهای تجاری، جیناف X6 یک کامیون با قابلیت‌های حرکت در جاده و همزمان در مناطق کاری سخت است. این ترکیب باعث افزایش تناژ حمل در هر بار بارگیری به همراه سرعت بالای تردد در مسیر برخلاف دامپ‌تراک‌ها خواهد شد که این مجموعه در نهایت به معنی کاهش هزینه‌های عملیاتی می‌شود که در پروژه‌های بزرگ عمرانی، رقم مالی بالایی خواهد شد.

پیشرانه‌ X6 جیناف

برای سری X6 از دو پیشرانه MX-11 و MX-13 از ساخته‌های گروه paccar استفاده می‌شود که همین پیشرانه‌ها را می‌توان ‌روی محصولات فعلی DAF هلند و همچنین پیتربیلت و کنوورث آمریکا نیز مشاهده کرد. پیشرانه MX-11 یک پیشرانه 6 سیلندر خطی توربودیزل و اینترکولر شده است که با 10.8 لیتر حجم، توانایی تولید 299 تا 450 اسب بخار قدرت به همراه  1350 تا 2300 نیوتن‌متر گشتاور را دارد که این تنوع در توان تولیدی مثل همه شرکت‌های سنگین‌ساز دنیا، بسته به سفارش و انتخاب محصول توسط خریدار است. اما موتور دوم که دارای توان بالاتری نیز می‌شود، از سری پیشرانه MX-13 است که با 6 سیلندر به همراه توربوشارژر و اینترکولر با حجم 12.9 لیتر، توانایی تولید قدرتی برابر با 428 تا 530 اسب بخار به همراه بالاترین گشتاور به مقدار 2150 تا 2600 نیوتن‌متر را دارد.
همان‌طور که گفته شد محصولات این شرکت هلندی برای کاربری‌های متوسط تا سنگین که هر کامیون و کشنده‌ای توان عملیات در آن مسیر‌ها و زمین‌ها را ندارند، طراحی و آماده می‌شود چرا‌که وجود برخی‌ سیستم‌های خاص حرکتی باعث افزایش قابلیت‌های این سری کامیون و توانایی‌های عملیاتی آن می‌شود.

گیربکس‌ X6 جیناف

هرچند برای جیناف‌ها می‌توان گیربکس دستی نیز سفارش داد اما معروف‌ترین گیربکس درنظر گرفته شده برای سری X6از ساخته‌های شرکت معروف ZF و به نام تجاری TraXon است. این گیربکس 12 یا 16 سرعته از سری جدید محصولات ZF است که اتوماتیک بوده و به گفته این شرکت ترکیبی از راحتی، کارایی بالا و مصرف سوخت پایین است که همه این موارد از هوشمند‌بودن این گیربکس به دست می‌آید تا جایی که این گیربکس دارای بالاترین بازده در کلاس خود در بین رقبایش است. برای مثال، یکی از سیستم‌های خاص این گیربکس، هماهنگی آن با GPS است تا به این ترتیب، تعویض دنده‌ها کاملا بر اساس مسیر پیش‌رو صورت بگیرد. این کار باعث می‌شود تا هم دنده‌ها‌ در بهترین زمان ممکن بر اساس مسیری که در آن هستیم و همچنین عوارضی که تا لحظاتی دیگر به آن خواهیم رسید، تعویض شوند و هم همیشه کامیون بهترین کشش را داشته باشد که در نتیجه هم از مصرف سوخت کاسته می‌شود و هم استهلاک گیربکس پایین خواهد آمد و راحتی کار با خودرو افزایش پیدا می‌کند. این گیربکس دارای یک ساختار ثابت است که می‌توان مجموعه کلاچ آن را در 5 نوع مختلف سفارش داد که در این بین، یک گیربکس دوکلاچه برای افزایش راحتی رانندگی و کاهش مصرف سوخت و همچنین یک نوع با سیستم توربوریتاردر کلاچ برای افزایش توانایی حمل بارهای فوق‌سنگین دیده می‌شود.

محورها ‌X6 جیناف

همان‌طور که گفته شد، سری X6 با انواع مختلفی از تیپ‌های حرکتی عرضه می‌شود تا خریدار بتواند محصولی کاملا مطابق با نیاز‌های خود دریافت کند. از جمله ویژگی‌های خاص کامیون‌های جیناف، در تعدد محور‌های فرمان‌پذیر آن است که برای درک بهتر این موضوع می‌توان گفت حتی در نمونه‌های سه‌محوره از این کامیون‌ها نیز می‌توان دو محور فرمان‌پذیر دید. ضمن اینکه در تمام تیپ‌های حرکتی کامیون X6، محور‌هایی که به سفارش خریدار از نوع محرک انتخاب می‌شوند و دارای لاستیک جفت نیستند، از سیستم حرکتی hydroaxle+ استفاده خواهند کرد.
ساده‌ترین تیپ حرکتی در مدل سه‌محوره 4×6 است که فقط محور جلو فرمان می‌گیرد. همین کامیون را می‌توان از نوع تمام‌چرخ محرک 6×6 با دو محور فرمان‌گیر نیز سفارش داد که در هر دو حالت، تناژ مجموع ناخالص مجازی برابر با  33 تُن خواهد داشت. قابل ذکر است که در نوع سه‌محوره، محور فرمان‌گیر ثانویه، محور سوم خواهد بود.

یکی با نام tridem دارای سه‌ محور در عقب و یک محور در جلو خواهد بود و دیگری از سری tandem دارای دو محور در جلو و دو محور در عقب می‌شود. در حالت اولی می‌توان بین دو تا چهار محور محرک داشت که تناژ مجموع نیز بین 43 تا 45 تن خواهد بود. محور‌های محرک در حالت عادی، دو محور آخری هستند که بنا به سفارش خریدار نیز دو محور دیگر هم می‌توانند از نوع محرک باشند. همچنین محور‌های فرمان‌پذیر نیز محور اول و دوم و چهارم خواهند بود. اما در نوع tandem که دارای دو محور در عقب و دو محور در جلو می‌شود، کمی محدودیت می‌بینیم. به این معنی که امکان سفارش نوع تمام چرخ محرک یا همان 8‍‍‍×8 وجود ندارد و در نهایت می‌توان تیپ 6×8 را برای آن سفارش داد که در این حالت به غیر از دو محور جفت عقب، محور اول نیز با کمک سیستم hydroAxle+ می‌تواند یک محور محرک باشد. تناژ این سری نیز برابر با 44تن است و محور‌های فرمان‌پذیر هم دو محور جلو و محور چهارم هستند.

سیستم تعلیق و فرمان  ‌X6 جیناف

در بین تکنولوژی‌های خاص کامیون‌های جیناف به دو برند HPVS  و  EVS برخورد می‌کنیم. سیستم HPVS به سیستم تعلیق خاص محصولات جیناف اشاره دارد که ترکیبی از یک سیستم هیدروپنوماتیک در محور‌ها‌ست که بر اساس شرایط مسیر و همچنین پُر یا خالی‌بودن کامیون از بار، می‌تواند سیستم تعلیق را تنظیم کند. نتیجه این سیستم، راحتی رانندگی بالا در کنار افزایش تناژ بارگیری، توانایی‌های حرکتی بالا و همچنین بالا دادن محور‌ها در زمان عدم نیاز به آنها در عین محرک‌بودن آنهاست.
دیگر سیستم خاص موجود در جیناف‌ها به مکانیسم فرمان آنها بازمی‌گردد که به نام تجاری EVS شناخته می‌شود. در این سیستم فرمان که مربوط به فرمان‌گیری محور‌های عقب می‌شود، زاویه فرمان محور‌های عقب بر اساس سرعت و میزان چرخش فرمان جلو خواهد بود. این مکانیسم کاملا اتوماتیک و هوشمند بوده و اولین بار در سال 1991 توسط جیناف معرفی شد.

هیدرواکسل پلاس‌ X6 جیناف

تکنولوژی محور محرک جلو محصولات جیناف با نام hydro Axle+ است که در این سیستم، محور جلو به کمک نیروی هیدرولیکی، از یک محور صرفا متحرک به یک محور محرک و به اصطلاح عامیانه دارای دیفرانسیل (‌که البته دیفرانسیلی در این مکانیسم وجود ندارد) تبدیل می‌شود. در این مکانیسم، از یک هیدروموتور در سر هر چرخ استفاده می‌شود که یک هیدروپمپ بسیار پر‌قدرت، سیال هیدرولیکی را با فشار بالا به سمت هیدروموتور‌ها ارسال می‌کند. هر هیدروموتور با دریافت این سیال پر‌فشار، می‌تواند به شکل یک موتور عمل کرده و به این صورت این محور به یک محور محرک تبدیل می‌شود.  قابل ذکر است که تکنولوژی محور‌های محرک بر اساس نیروی هیدرولیک، فقط برای مواقع اضطرار مثل حرکت در زمین‌های گلی، برفی و یخ‌زده و یا عبور از شنزار‌ها بوده و بعد از خارج‌شدن از شرایط بحرانی بهتر است تا از آنها استفاده نشود. این سیستم امروزه توسط اکثر شرکت‌های سنگین‌ساز مطرح دنیا با نام‌های تجاری گوناگونی استفاده می‌شود و مهم‌ترین نشانه آن هم در توپی چرخ متفاوت آنهاست.

بهترین ردیاب خودرو کدام است

چرا آکیتا بهترین ردیاب X6 جیناف است؟

شرکت ردیاب خودرو آکیتا یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه تولید بهترین ردیاب خودرو است. این شرکت در سال 1396 آغاز به کار کرده و در زمینه تولید انواع ردیاب‌ها و خدمات ردیابی خودرو، ردیاب موتور سیکلت، ردیاب انسان و ناوگان حمل و نقل فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت با پشتیبانی حرفه‌ای و سخت افزار های بسیار با کیفیت در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد. مهم‌ترین مزیت‌های این جی پی اس در ادامه معرفی شده‌اند:

  • ردیاب‌های  GPS خودرو آکیتا برای انواع خودرو ایرانی و خارجی، موتورسیکلت، کامیون و اتوبوس مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  • امکان تعریف چندین ردیاب در یک اپلیکیشن مخصوص ناوگان حمل و نقل
  • دیواره جغرافیایی تعریف کنید و ورود و خروج ناوگان از محدوده مشخص شده به شما اطلاع داده می شود.
  • دارای نسخه تحت وب برای نمایش در نمایشگرهای بزرگ و مانیتورینگ
  • همه مسیرهای پیموده شده، سرعت، زمان و…  ماه ها ذخیره خواهند شد.
  • ترکر X6 جیناف دارای امکانات بسیار عالی بوده و از اپلیکیشن‌های اندروید، iOS و نسخه تحت وب پشتیبانی می کند. از این رو انتخابی بسیار مناسب برای شما می‌باشد.
  • تمام امکانات جی پی اس X6 جیناف و بخش‌های مختلف دستگاه تست‌های متعددی را پشت سر گذاشته و تاییدیه‌های لازم از جمله تاییدیه سازمان تنظیمات مقررات و ارتباطات رادیویی را دریافت کرده‌اند.
  • این دستگاه برای اولین بار در ایران از چهار روش GPS، GLONASS، BeiDou و COMPASS برای ردیاب X6 جیناف مورد نظر شما استفاده می‌کند.
  • استفاده از تراشه شرکت مدیاتک که به صورت اختصاصی برای این ردیاب‌ها طراحی شده، باتری 300 میلی آمپری و روش ذخیره نیروی خاص استفاده شده در این دستگاه، پایداری دستگاه را به شدت افزایش داده است.

تفاوت ردیاب X6 جیناف آکیتا با ردیاب های دیگر در چیست؟

ردیاب ماهواره ای آکیتا سه ویژگی را برای ردیاب های خود مدنظر قرار داده، نرم افزار کاربردی، سخت افزار پرقدرت و خدمات پس از فروش حرفه ای مانند گارانتی تعویض. ردیاب های زیادی در بازار وجود دارند که با دروغ های تبلیغاتی قصد فریب کاربران را دارند. برند آکیتا با صداقت هر چه تمام و با احترام به حقوق مشتریان سعی در ارائه محصولی با کیفیت بالا را دارد.

برای داشتن یک ردیاب حرفه ای ظرفیت باتری، چیپست مورد استفاده و کیفیت قطعات روی برد اهمیت بالایی دارد به همین دلیل آکیتا محصولی با کیفیت بسیار بالا ارائه کرده که تجربه بسیار جذابی را برای کاربران ایجاد کند. با توجه به مشکلاتی که پس از خرید ردیاب های ارزان با آنها مواجه خواهید شد حتی ارزش خرید رایگان را ندارند و تجربه بسیار بدی از ردیاب خودرو را برای شما به یادگار خواهند گذاشت.

با خرید ردیاب آکیتا و نصب آن بر روی ردیاب X6 جیناف خود نگرانی بابت سرقت آن نداشته باشید. همچنین با استفاده از بخش دموی ردیاب آکیتا قبل از خرید امکانات آکیتا را تست کنید. می توانید در صورت هر گونه سوال با تیم پشتیبانی آکیتا در ارتباط باشید.

مطلب قبل را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ردیاب فریت لاینر آرگوسی | قیمت جی پی اس فریت لاینر آرگوسی
ردیاب کامیون کمپرسی رنو k480 | قیمت جی پی اس کامیون کمپرسی رنو k480