ردیاب جی پی اس را در کدام قسمت خودروی شما نصب کرده اند؟ - ردیاب آکیتا | خرید جی پی اس
  1. خانه
  2. جی پی اس
  3. ردیاب جی پی اس را در کدام قسمت خودروی شما نصب کرده اند؟

ردیاب جی پی اس را در کدام قسمت خودروی شما نصب کرده اند؟

دستگاه های ردیاب جی پی اس عمدتا به دلیل رشد روزافزونی که داشته اند و مقرون به صرفه بودنشان، به طرز شگفت آوری به بخش جدایی ناپذیری از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند. دلایل کاملاً موجه ای برای استفاده مردم از این سرویس وجود دارد .  برای مثال به منظور نظارت بهتر مدیر یک کسب و کار بر عملکرد رانندگان ناوگان خود، یا کنترل عادت های رانندگی پسران و دختران نوجوانان توسط یکی از والدینشان.

با این حال متاسفانه، استفاده های ناهنجاری از این سیستم نیز صورت می گیرد. برای مثال اگر فردی بخواهد به منظور جاسوسی، بر روی اتومبیل شما، یک دستگاه ردیابی جی پی اس نصب کند تا بتواند تمام حرکاتتان را زیر نظر بگیرد، در این صورت به ندرت چیزی جلودارش خواهد بود. با این حال، تنها کاری که از شما ساخته است، صورت دادن اقداماتی جهت متوقف کردن هرچه سریع تر برنامه های در دست انجام اوست.

یافتن و برداشتن یک دستگاه ردیاب جی پی اس مخفی از وسیله نقلیه شما، به همان آسانی نصب دستگاه در وهله اول است. تمام آنچه لازم دارید، کسب اطلاعات بیشتری راجع به مکان های محتمل برای نصب ردیاب هاست. در واقع، اگر صد در صد از اینکه شخصی بر روی خودروی شما دستگاه ردیابی نصب کرده، اطمینان دارید، با اطلاع داشتن از مکان های بالقوه و احتمالی نصب آن در وهله اول، احتمالا می توانید در عرض چند دقیقه فقط به کمک یک چراغ قوه آن را بیابید.

مکان شماره 1: ردیاب جی پی اس در سپر جلو

اگرچه مطمئنا سپر جلو، نقطه ایده آلی برای نصب یک دستگاه ردیاب جی پی اس مخفی نمی باشد.(چرا که این قسمت شامل سیم کشی های بسیار زیادی در ارتباط با سیستم روشنایی خودرو، سنسور دما و غیره است) اما با این حال بارگذاری چنین چیزی در این ناحیه غیر ممکن نبوده و به همین دلیل، باید یکی از اولین نقاطی باشد که مورد بررسی قرار می دهید.

متأسفانه بخش پیش رو، خبرهای بدی را نیز با خود به همراه دارد، به دلیل «پیچیده» بودن این قسمت از خودرو، احتمال دارد خودتان به شخصه قادر نباشید به جستجوی دستگاه ردیاب جی پی اس بپردازید. حتی اگر مهارت های لازم جهت جدا نمودن و دوباره سر هم کردن چنین جزء حیاتی  ای از اتومبیل خود را داشته باشید، احتمالاً تجهیزات لازم برای این کار را در اختیار ندارید. از این رو بهتر است، کار را به مکانیک مورد اعتماد خود سپرده تا از کسب نتیجه مطلوب، اطمینان حاصل نمایید.

هنگامی که سپر جلوی اتومبیل خود را جدا کردید، به دنبال یک دستگاه کوچک سیاه (یا یک سری سیم) که به این ناحیه تعلق ندارد، بگردید. اگر کسی ردیاب جی پی اس را در این قسمت نصب کرده باشد، احتمالاً دستگاه، به منبع تغذیه اتومبیل شما نیز متصل شده است. این امر بدان معناست که دستگاه می تواند مدت زمان بسیار زیادی روشن بماند و اطلاعات تقریبا هر موقعیت مکانی  بازدید شده را مخابره نماید.

مکان شماره ۲: گودی محفظه چرخ ها در بدنه خودرو

همان جایی که مامور اداره مبارزه با مواد مخدر/برادر زن هانک برای ردیابی مجرم نابغه، یعنی والتر وایت در نمایش موفق شبکه Breaking Bad استفاده کرد و همچنین یکی دیگر از مکان های محتمل وجود دستگاه های ردیاب جی پی اس مخفی. اما با این حال قسمت مذکور به دلایل متفاوتی، از محبوبیت زیادی برخوردار نیست. اولا تشخیص دادن چیزی که به صورت مخفیانه در محفظه چرخ ها نصب شده، بسیار آسان است –ترمز های خودرو تنها چیزی هستند که باید در این ناحیه قرار داشته باشند و به همین دلیل وجود هر شی دیگری که به آن جا متعلق نیست، به وضوح قابل تشخیص می باشد. ثانیاً، به دلیل اینکه این بخش در قسمت بیرونی اتومبیل شما واقع شده است، امکان دارد حوادثی رخ داده و حتی خود دستگاه نیز به راحتی آسیب ببیند یا از بین برود.

نصب ردیاب در گودی محفظه چرخ ها در بدنه خودرو

با این اوصاف، اگر شک دارید که بدون اجازه یا اطلاعتان، تحت تعقیب و ردیابی قرار گرفته اید، پیشنهاد می شود هر چهار گودی محفظه چرخ های وسیله نقلیه خود را مورد بررسی قرار دهید. بر روی دو زانو نشسته و چراغ قوه خود را روشن کنید سپس به دنبال هر چیزی که شبیه به یک جعبه کوچک، استوانه و یا هرگونه جسمی که به نظر می آید به آن جا تعلق ندارد، بگردید. باز هم تاکید می کنیم، ترمزهای خودرو باید تنها قطعات موجود پشت چرخ ها باشد. در صورت یافتن هرگونه قطعه دیگری، بهتر است آن را دقیق تر بررسی نمایید.

مکان شماره 3: ردیاب جی پی اس در سپر عقب خودرو

این مورد نیز وضعیتی کاملاً مشابه به سپر جلوی خودرو دارد و به دلایل متفاوتی برای نصب مخفیانه دستگاه ردیاب جی پی اس، بهترین انتخاب ممکن نمی باشد. لازم به ذکر دوباره این مورد است که سپر عقب خودرو نیز، شامل سیم کشی های مهمی مربوط به سیستم الکتریکی وسیله نقلیه شماست. بیشتر، قطعاتی که کنترل چراغ ها را بر عهده دارند و حسگرهای خارجی دیگری که کامپیوتر خودرو،  برای کمک به شما در هنگام رانندگی از آن استفاده می نماید.

 ردیاب خودرو در سپر عقب خودرو

برای اینکه کمی مسئله را پیچیده تر کنیم، در صورتی که خودروی شما دارای دوربین دنده عقب هم باشد (که  اگر در چند سال گذشته خریداری شده باشد، احتمالاً این سیستم را شامل می شود) در قسمت سپر عقب خودرو، کابل های دیگری نیز مختص به سیستم مذکور، یافت می شوند. باز هم تاکید می کنیم، اگر به وجود یک دستگاه جی پی اس مخفی، در سپر عقب اتومبیلتان مشکوک هستید، بهتر است به مکانیک محله خود مراجعه نمایید.

چنانچه تصمیم دارید خودتان به تنهایی کار را پیش ببرید، دفترچه راهنمای اتومبیل خود را گشوده و به بخش نمودار و دیاگرام های سیم کشی نگاهی بیندازید. کتابچه راهنما را با آنچه در واقعیت مشاهده می کنید، مقایسه نمایید و به دنبال چیزی بگردید که به وضوح، بعدا به ناحیه پیش رو اضافه شده است. اما تحت هیچ شرایطی، بدون اطمینان حاصل کردن از وظیفه هر سیم، هیچکدام را قطع نکنید. انجام هر حرکت اشتباهی در این مرحله از کار، می تواند اتومبیل شما را برای مدت زیادی، به وسیله ای غیر قابل استفاده تبدیل نماید.

مکان شماره 4: ردیاب جی پی اس در داشبورد خودرو

این قسمت، برای کسانی که سعی دارند تمام حرکات شما را ردیابی کنند، به منزله چمدانی درهم می باشد. از یک طرف ، پنهان کردن یک دستگاه ردیاب جی پی اس در زیر داشبورد یک شخص امری دشوار بوده، چرا که برای انجام این کار به دسترسی فیزیکی به داخل خودرو نیاز است. اما اگر فردی موفق به انجام چنین امری شود، در واقع به مناسب ترین نقطه برای پنهان کردن دستگاه دست یافته است، چرا که:

الف) این قسمت از خودرو پر از سیم ها و اجزای بسیار مختلفی می باشد که بررسی دقیق همه آن ها بسیار مشکل می باشد

ب) مردم در وهله اول، به ندرت به این بخش از اتومبیل با دید موشکافانه ای نگاه می کنند.

برای اطمینان کامل از اینکه یک دستگاه ردیابی جی پی اس مخفی در این قسمت نصب نشده است، این امر را بخاطر بسپارید که تمامی سیم هایی که مشاهده می نمایید، باید به صورت گروهی به یکدیگر بسته شده و متصل باشند. اگر سیم یا کابلی را یافتید که کاملاً جدا از بقیه اجزا می باشد و با طرح رنگ موجود در سیم های دیگر مطابقت ندارد یا به نظر می رسد که به دسته سیم های دیگر متعلق نیست، ممکن است سرنخی پیدا کرده باشید که ارزش بررسی دقیق تری داشته باشد.

مکان شماره 5: محفظه داخل در و موارد دیگر

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که غالبا داشتن محفظه داخل در اتومبیل خود را فراموش می کنند، امکان دارد یکی از رایج ترین نقاط پنهان کردن دستگاه ردیاب جی پی اس، در خودرو را از قلم انداخته باشید. این نحوه مخفی کردن نیز امری دشوار می باشد، چرا که نیاز است فرد به داخل وسیله نقلیه دسترسی پیدا کند. اما در صورت ورود و دستیابی به آن، به راحتی بدون این که شما متوجه شوید، قادر است دستگاه جی پی اس را مخفی نماید. داخل قسمت محفظه داخل در یا هر مخزن و محفظه دیگری را که در وسیله نقلیه شما موجود می باشد، بررسی نمایید. به دنبال دستگاه های کوچکی بگردید که تقریباً شبیه به کنترل از راه دور تلویزیون هستند و نسبت به هر وسیله ای که به خاطر ندارید خودتان آن را در آن جا قرار داده اید، بسیار محتاط باشید.

سایر مکان های رایج

چنانچه اتومبیل شما نیز از دسته ماشین های دارای سانروف یا مونروف، یا یکی از انواع خودرو های کروک با سقف جمع شونده می باشد، متاسفانه طیف بسیار گسترده تری از مکان های بالقوه پنهان کردن دستگاه ردیاب جی پی اس را در اختیار دیگران قرار می دهد. تمامی پوشش هایی که برای محافظت از این قسمت ها طراحی شده اند را بردارید و به دنبال سیم های غیرعادی بگردید. مادامی که در حال انجام این امر هستید، حتماً زیر موکت ها و کفپوش های اتومبیل خود و زیر و مابین صندلی ها و دیگر قسمت های از این قبیل را نیز بررسی نمایید.

در قسمت بیرونی خودرو، اطمینان حاصل کنید که قسمت زیرین وسیله نقلیه خود را از نزدیک و دقیق بررسی نموده اید. از یک چراغ قوه برای مشاهده همه بخش های غیرقابل دسترسی بدنه اتومبیل استفاده نمایید. در حالی که این امور را اجرا می کنید، به خاطر داشته باشید که یک دستگاه ردیاب جی پی اس اگر تحت پوشش فلزات ضخیم باشد، احتمالاً قادر به انتقال داده (داده معتبر) نخواهد بود. آنتن برای ارسال و دریافت سیگنال های رایانه ای به مسیری باز و بدون مانع احتیاج دارد. خوشبختانه ، این بدان معنی است که شما می توانید برخی نواحی را فوراً از لیست خود خط بزنید. هر دستگاه جی پی اس پنهان شده ای در قسمت زیرین اتومبیل شما، احتمالاً باید نزدیک به لبه ها باشد، بنابراین ابتدا این قسمت ها را مورد بررسی قرار دهید.

اگر در هر نقطه ای با سیمی غیر عادی برخورد کردید که نمی دانید وظیفه اش چیست، اطمینان حاصل کنید که آن را تا رسیدن به منبع اتصالش دنبال خواهید نمود. اما بیش از هر چیز بسیار مراقب باشید. اگر صد در صد به اقدامات خود مطمئن نیستید، هیچ چیز را به زور از وسیله نقلیه جدا نکنید چرا که امکان دارد بدون این که خودتان متوجه باشید، به قسمت هایی از اتومبیل صدمه بزنید. خودرو های امروزی به شدت تحت نظر سیستم های کامپیوتری می باشند و تعمیراتشان نیز هزینه های بسیار گزافی را در پی دارد. هیچ چیز بدتر از این نیست که قطعات اتومبیل خود از هم باز کنید، در راستای این جریان قطعه ای بشکند و باعث به بار آمدن هزینه های تعمیراتی و خسارت شود و شما هنوز هم آنچه را که به دنبالش بوده اید، پیدا نکرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

جی پی اس به زبان ساده
ردیاب ناوگان حمل و نقل آکیتا