راهنمای کاربردی: ردیابی آنی و لحظه به لحظه (Real-Time Tracking) - ردیاب آکیتا | ترکر

در زمینه جی پی اس، شما قادرید برای استفاده خود، بین یک ردیاب آنی (real-time tracker) نوعی که ما نیز در مجموعه ردیاب آکیتا از آن استفاده می کنیم و ردیاب منفعل (passive tracker) یکی را برگزینید. ردیاب های آنی به منظور فراهم آوردن امکان تحت نظر گرفتن داده های مکانی جی پی اس شما از راه دور توسط رایانه و یا تلفن های همراه هوشمندتان، از یک نرم افزار بهره می گیرند. از طرف دیگر، برای دستیابی به داده های مکانی جمع آوری شده توسط ردیاب های تابع، باید حتما آن ها را از دستگاهی که مورد ردیابی قرار گرفته شده است، جدا نمایید. ردیاب های منفعل برای محاسبه اطلاعات فواصل تجمعی و انباشته شده دستگاه مورد نظر شما، ایده آل بوده، در حالی که ردیاب های آنی برای نظارت بر دارایی های فعال و قابل جابجایی از قبیل وسایل نقلیه، اموال ارزشمند و عزیزان و نزدیکان گزینه مناسب تری می باشند.

شیوه عملکرد آن

امر ردیابی آنی و همزمان، با استفاده از ماهواره ها، اینترنت و برج های مخابراتی تلفن همراه امکان پذیر می باشد. بدین صورت که ماهواره های در حال چرخش به دور کره زمین از جی پی اس برای تعیین محل قرارگیری یک ردیاب بهره گرفته و سپس فناوری 4G اطلاعات به دست آمده را از یک برج مخابراتی تلفن همراه دریافت می نماید. یعنی همان اطلاعاتی که در مرحله بعد به یک بستر نرم افزاری مانند پلتفرم جی پی اس آکیتا منتقل می شوند.

موارد کاربرد آن

ردیابی آنی قادر است به بهینه سازی طیف گسترده ای از مشاغل و تجارت ها، از نمایندگی های فروش اتومبیل و شرکت های خدمات نظافتی گرفته تا شرکت های فعال در زمینه باربری و اسباب کشی، پروژه های ساختمانی و ناوگان حمل و نقل نیز یاری رساند. کسب و کار ها اغلب از این نرم افزار به منظور ردیابی وسایل نقلیه متعلق به شرکت ها، مدیریت دارایی های ارزشمند و نظارت بر موقعیت مکانی گروه کارکنانشان بهره می گیرند.

ردیابی آنی، علاوه بر استخراج همزمان و لحظه ای داده های موقعیت مکانی، عرضه کننده فواید بسیار بیشتری نیز می باشد. این امر برای ایجاد گزارش هایی قابل اتکا و قابل ملاحظه به منظور کمک به شرکت ها در تجزیه و تحلیل جنبه عملیاتی شغلشان، عنصری حیاتی به شمار می آید. هرچه سوابق آنی ثبت شده، بیشتر و طولانی تر باشند، دیدگاه دقیق تری نسبت به مسئله مورد بررسی نیز حاصل خواهد شد. گزارش های مذکور، اغلب در زمینه مدیریت بهتر زمان، صرفه جویی در مصرف سوخت بوسیله دوری گزیدن از ترافیک و مسیر های شلوغ و همچنین کسب دیدگاه دقیق تری نسبت به زیرساخت های اضافی مورد نیاز، به مشاغل و تجارت ها یاری می رسانند.

ردیابی آنی و جی پی اس آکیتا

تمامی دستگاه های جی پی اس آکیتا، از جمله ردیاب مدل C1، از یک سیستم مرکب جهانی ماهواره ای و شبکه های ال تی ای (LTE، Long Term Evolution، فناوری تکامل بلندمدت) همراه با داده های تلفن همراه 4G استفاده می کنند. در حال حاضر ، داده های تلفن همراه 4G سریع ترین و کارآمدترین فناوری موجود در زمینه ردیابی آنی می باشند که با استفاده از فناوری پیشرو، قادر است اطلاعات را تا ده برابر سریعتر از داده های 3G بازپخش نماید. با کنار هم قرار دادن دو جفتی شبکه ماهواره ها و ال تی ای 4G، ردیاب آکیتا می تواند، امر ارائه نقطه مکانی دقیق و ردیابی آنی را با سرعتی برق آسا تضمین نماید.

پس از خریداری و فعال نمودن حساب کاربری خود، داده های مکانی مذکور، از طریق اپلیکیشن آسان و کاربرپسند ما که با رایانه های رومیزی نیز سازگار بوده، قابل دسترسی می باشند. بسته به نیاز شغلی خود، می توانید برنامه را برای ایجاد تنظیمات هشدارهای موقعیت مکانی و دریافت اعلان سرعت، تعیین مرزبندی ، صدور داده های تاریخی و اجرای گزارش هایی جامع، شخصی سازی نمایید. تمامی این ویژگی ها در ۲۴ ساعت هر شبانه روز از هفته در دسترس شما قرار دارند.

آیا مایلید اطلاعات بیشتری را در زمینه چگونگی کمک رساندن ردیابی آنی به مدیریت بهتر تجارت خود، کسب نمایید؟ همین امروز با یکی از متخصصین ما در آکیتا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تاریخچه جی پی اس
از کارشناسان بپرسید: تفاوت بین 4G و LTE